Samospráva

Návrat do čias pred pandémiou: V Partizánskom rozdelili dotácie

Mesto Partizánske podporí šport a spoločenské organizácie. Už je jasné, kam a koľko pôjde.

Ilustračný obrázok k článku Návrat do čias pred pandémiou: V Partizánskom rozdelili dotácie
Zdroj: TASR/AP

Samospráva Partizánskeho finančne podporí činnosť športových klubov či spoločenských združení na území mesta. Organizáciám tento rok prerozdelí z rozpočtu mesta 201 000 eur, najväčšia časť financií poputuje do športu.

Návrat do minulosti

Športovým klubom a občianskym združeniam so zameraním na športovú činnosť samospráva prerozdelí 160 000 eur, na sociálnu oblasť dá 12 000 eur a rovnakú sumu na vzdelávanie. Združenia, ktoré sa angažujú v kultúre, si prerozdelia 17 000 eur.

„Dotácie sú v rovnakej výške ako v čase, keď pandémia nebola. My sme minulý rok, keď bola situácia kritická, krátili dotácie na 50 percent, teraz sa vraciame k predpandemickému stavu," skonštatoval primátor Jozef Božik.

Viac správ zo Slovenska

Pomoc štátu

Mesto sa minulý rok podľa neho snažilo byť maximálne efektívne v hospodárení, k čomu mu pomohli aj zdroje, ktoré poslalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR cez Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR v súvislosti s materských školami, ako i pomoc z vlády SR, zatiaľ formu úveru.

Aj vďaka tomu malo mesto zdroje na to, aby mohlo nastaviť grantový systém tak, že pomáha športovcom, kultúrnikom, organizáciám z oblasti sociálnej politiky, školstva," dodal.

Správy z hornej Nitry

Mimoriadna situácia

Z dôvodu, že mesto nevie presne určiť vývoj príjmov počas tohto roka a z dôvodu, že stále pretrváva mimoriadna situácia súvisiaca s ochorením COVID-19, schválené dotácie poskytne v dvoch častiach. Prvú časť finančných príspevkov poskytne v prvej polovici tohto roka vo výške 50 percent schválenej dotácie pre oblasť kultúry, športu a vzdelávania a v presnej výške pre sociálnu oblasť. Po prehodnotení finančnej situácie, ktorá bude predmetom rokovania zastupiteľstva v druhom polroku, rozhodne o poskytnutí zvyšnej časti finančných príspevkov.

Samospráva podporuje šport i finančnými prostriedkami na zabezpečenie prevádzky športovísk či energií, financie vyčlenila i pre mestskú organizáciu Slovenského rybárskeho zväzu. Spolu ide o sumu 249 205 eur.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z hornej Nitry

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM