Rôzne

Nákupy pre seniorov a ťažko zdravotne postihnutých: Ako to funguje v Prievidzi?

Mesto Prievidza obnovilo nákupy pre seniorov a ťažko zdravotne postihnutých. Musí byť však v tejto forme.

Ilustračný obrázok k článku Nákupy pre seniorov a ťažko zdravotne postihnutých: Ako to funguje v Prievidzi?
Zdroj: TASR/František Iván

Prievidzská radnica začala opätovne zabezpečovať nákupy pre osamelých ťažko zdravotne postihnutých obyvateľov a seniorov nad 65 rokov s trvalým pobytom na území mesta. Službu vytvorila v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu, informoval hovorca mesta Michal Ďureje.

Základný nákup

Potrebu zabezpečenia drobného nákupu môže obyvateľ nahlásiť v pracovné dni v čase od 8.00 do 12.00 hod. na telefónnom čísle 0904 752 665 alebo emailom na adrese potraviny@prievidza.sk.

Jeden nákup nesmie presiahnuť päť kilogramov. V rámci tejto sociálnej pomoci mesto výlučne zabezpečí základné potraviny, hygienické potreby a voľnopredajné lieky. Netýka sa to alkoholu, cigariet či veľkých balení potravín.

Systém fungovania

Objednávku a nákup do jednej domácnosti radnica zabezpečí maximálne dva razy do týždňa. Na druhý deň po telefonickej objednávke poverená osoba mestského úradu (MsÚ) navštívi dopoludnia domácnosti a preberie finančnú hotovosť od žiadateľov o nákup. Peniaze spolu prepočítajú a žiadateľ o nákup ich vydá poverenej osobe na podpis.

Nákupy vykoná poverená osoba MsÚ v deň po prevzatí financií a v popoludňajších hodinách ich doručia do domácností. Nákup odovzdá žiadateľovi, zároveň spolu prepočítajú výdavok finančnej hotovosti a tento mu vydá na podpis. Položky nákupu si poverená osoba skontroluje a prípadné nezrovnalosti rieši na mieste so žiadateľom o nákup.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Prievidze a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM