Krimi

Matke a bratovi hrozil smrťou, a to nebolo všetko: Odsúdili muža z okresu Prievidza

Muž dostal za svoje činy voči rodine a policajtom nepodmienečný trest. Čo všetko mal urobiť?

Ilustračný obrázok k článku Matke a bratovi hrozil smrťou, a to nebolo všetko: Odsúdili muža z okresu Prievidza
Zdroj: TASR

Nepodmienečný trest odňatia slobody na šesť mesiacov dostal muž z okresu Prievidza, ktorý sa ešte v marci počas nariadenej karantény vyhrážal svojej rodine zabitím. Vo vyhrážaní sa pokračoval aj po príchode policajtov.

Na vine a treste za prečin nebezpečného vyhrážania a prečin útoku na verejného činiteľa sa dohodol s prokurátorom. Prípadom sa v pondelok zaoberal Okresný súd v Prievidzi.

Vyhrážky matke

Prípad sa stal ešte 19. marca tohto roka počas toho, ako mal muž dodržiavať karanténu, keďže sa 13. marca vrátil z Francúzska. Informoval o tom hovorca súdov v Trenčianskom kraji Roman Tarabus.

„Pod vplyvom alkoholu, potom, čo muž prišiel zvonku, rozbil päsťou sklenenú výplň na vchodových dverách rodinného domu. Následne sa vyhrážal svojej matke, na ktorú chcel zaútočiť, v čomu mu jeho brat zabránil a držal ho na zemi,“ uviedol Tarabus.

Pľul, aby sa nakazili

Muž po príchode policajnej hliadky podľa neho stále vykrikoval na svoju matku a svojho brata, že ich zabije, a to aj po výzve policajtov, aby s tým prestal. „Po použití donucovacích prostriedkov policajnou hliadkou sa začal vyhrážať zabitím aj policajtom. Počas toho stále pľul na oboch členov hliadky, na matku a brata, popri čom vykrikoval, aby sa všetci nakazili koronavírusom,“ doplnil.

Dohoda s prokurátorom

Poškodení policajti neutrpeli žiadne poranenia vyžadujúce si lekárske ošetrenie. Muž vo vyhrážkach zabitím pokračoval aj po naložení do vozidla rýchlej zdravotnej pomoci. „To vzbudilo u matky a brata dôvodnú obavu, že svoje vyhrážky aj uskutoční a obaja mali strach o svoje životy a zdravie,“ ozrejmil Tarabus.

Obvinený muž sa s prokurátorom dohodol na nepodmienečnom treste odňatia slobody v trvaní šesť mesiacov so zaradením na výkon trestu do ústavu s minimálnym stupňom stráženia, dodal hovorca súdov.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM