Krimi

Mal byť v karanténe, no opitý sadol na motorku. Muž dostal mastnú pokutu, hrozí mu i obvinenie

Mladík mal čase policajnej kontroly potvrdený pozitívny test na COVID-19 a mal dodržiavať karanténne opatrenie.

Ilustračný obrázok k článku Mal byť v karanténe, no opitý sadol na motorku. Muž dostal mastnú pokutu, hrozí mu i obvinenie
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Obvinenie z trestného činu šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby hrozí 20-ročnému mužovi, ktorý jazdil na motorke v Liešťanoch v okrese Prievidza napriek tomu, že mal nariadenú karanténu.

Motocyklista bol navyše pod vplyvom alkoholu, informovala v piatok polícia na svojej stránke na sociálnej sieti.

Porušil karanténu

„Na linku 158 prijali trenčianski policajti oznámenie, že na konci obce Liešťany spadol motocyklista. Po príchode na miesto policajti muža podrobili dychovej skúške na zistenie alkoholu, výsledok merania na displeji ukázal 2,6 promile,“ uviedli policajti.

Ďalšie preverovanie podľa nich preukázalo, že muž mal v tom čase potvrdený pozitívny test na COVID-19 a mal dodržiavať karanténne opatrenie. „Prípad je aktuálne v štádiu objasňovania. Za nedodržanie nariadenej karantény Regionálny úrad verejného zdravotníctva Prievidza 20-ročnému mužovi uložil najvyššiu možnú pokutu vo výške 1 659 eur. Nevyhne sa však aj ďalšiemu vyšetrovaniu zo strany polície. Tá v súvislosti s nedodržaním povinnej karantény preveruje podozrenie zo spáchania trestného činu šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby,“ dodali.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM