Rôzne

Macháčková prezentovala plán: Takto sa má premeniť bývalý areál škôlky

Prievidzská radnica plánuje vybudovať nové zariadenie pre seniorov. Čítajte o tomto pláne viac.

Ilustračný obrázok k článku Macháčková prezentovala plán: Takto sa má premeniť bývalý areál škôlky
Zdroj: TASR/Alexandra Moštková

Prievidzská samospráva má záujem vybudovať nové zariadenie pre seniorov. Využiť na to plánuje bývalý areál materskej školy na Ulici Š. Závodníka. Radnica v tejto súvislosti vyhlásila výzvu na vypracovanie architektonickej štúdie, informovala v piatok primátorka Katarína Macháčková na svojej stránke na sociálnej sieti.

Dve variantné riešenia

„V rámci štúdie budú rozpracované dve variantné riešenia, v existujúcich objektoch alebo v novom komplexe. V oboch variantoch požadujeme objekty navrhnúť v pasívnom štandarde, doplnené o prvky zariadení využívajúcich obnoviteľné zdroje energie, systém zelených striech, respektíve čiastočných zelených fasád vrátane návrhu zachytávania dažďovej vody,“ uviedla Macháčková.

Jednotlivé objekty podľa nej musia poskytovať ubytovanie pre maximálne 40 klientov, každá izba bude mať svoje sociálne zariadenie a príslušné technické a technologické vybavenie. „Na každom podlaží je potrebné navrhnúť príslušné zázemie pre personál, ako aj priestor pre návštevy a spoločenskú miestnosť. V každom pavilóne musí byť lôžkový výťah, ktorý uľahčí manipuláciu s imobilnými, respektíve ležiacimi klientmi," doplnila.

Kapacita

Celková požadovaná kapacita komplexu zariadenia pre seniorov je 160 lôžok. Musí spĺňať podmienky kladené na zariadenia určené pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: lustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM