Rôzne

Koronavírus: Väčšina nových prípadov je z okresu Prievidza

Na Slovensku pribudlo ďalších 10 prípadov nového koronavírusu, oveľa viac však pribudlo vyliečených.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Väčšina nových prípadov je z okresu Prievidza
Zdroj: TASR

Počas štvrtka (7. 5.) pribudlo na Slovensku 10 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo tak Slovensko má 1455 prípadov. Informuje o tom permanentný krízový štáb na internetovej stránke korona.gov.sk.

Nárast vyliečených

Doposiaľ sa vykonalo celkovo 114 461 testov, počas štvrtka sa ich spravilo 4694. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo už 905 ľudí, z toho za štvrtok zaznamenali 99 vyliečených.

Hospitalizovaných je 122 osôb, z toho v 30 prípadoch ide o ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú tri osoby a jedna je na pľúcnej ventilácii. Ochoreniu na Slovensku počas štvrtka nikto nepodľahol. Celkový počet úmrtí je 26.

Všetky z nášho okresu

Šesť nových prípadov pribudlo počas štvrtka v Trenčianskom kraji, dva pribudli v Banskobystrickom kraji. V Bratislavskom a Nitrianskom kraji pribudlo po jednom prípade.

Všetkých šesť nových prípadov z nášho kraja je z okresu Prievidza. Vyplýva to z údajov na stránke Národného centra zdravotníckych informácií.

Údaje z kraja

V Trenčianskom kraji sa tak doteraz podľa údajov na stránke NCZI vyskytlo 165 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19. Podľa okresov sú čísla nasledovné: 85 z okresu Prievidza, 25 z okresu Trenčín, 14 z okresu Považská Bystrica, 14 z okresu Partizánske, 10 z okresu Ilava, 6 z okresu Nové Mesto nad Váhom, 6 z okresu Bánovce nad Bebravou, 4 z okresu Púchov a 1 z okresu Myjava.

Značná časť z nich však už je vyliečená.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM