Rôzne

Koľko prváčikov bude v Prievidzi? Vieme, ktoré deti uprednostnia v škôlkach

Do prvého ročníka ZŠ v Prievidzi by mal nastúpiť podobný počet detí ako vlani. Takto by to malo byť so škôlkami.

Ilustračný obrázok k článku Koľko prváčikov bude v Prievidzi? Vieme, ktoré deti uprednostnia v škôlkach
Zdroj: TASR

Do školských lavíc siedmich základných škôl (ZŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prievidza by malo v septembri po prvý raz zasadnúť 332 detí. Ide približne o rovnaký počet ako v minulom septembri. Vyplýva to zo štatistiky radnice zo zápisu. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.

Zápis do ZŠ

Rodičia na zápise do ZŠ, ktorý sa pre pandémiu nového koronavírusu uskutočnil za bezpečnostných opatrení, prejavili záujem o zapísanie 381 detí, odklad povinnej školskej dochádzky by malo mať 49 z nich.

Na zápise do Súkromnej spojenej školy na ulici M. Falešníka sa zúčastnili rodičia 28 detí, sedem z nich bude mať odklad povinnej školskej dochádzky, v septembri by tam tak malo nastúpiť 21 detí. Na zápise do ZŠ v rámci Piaristickej spojenej školy Františka Hanáka sa zúčastnili rodičia 70 detí, desať z nich bude mať odklad.

Žiadosti o MŠ

Materské školy (MŠ) zaznamenali celkovo 394 žiadostí o prijatie detí. V porovnaní s predchádzajúcim školským rokom ide o nárast. V školskom roku 2019/2020 totiž do 11 MŠ mesta prijali 381 detí. „Počas júna budú riaditeľky MŠ vydávať rozhodnutia o prijatí dieťaťa. Prednostne budú do škôlok prijímané deti, ktoré majú jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky a deti vo veku od troch do šiestich rokov," doplnil Ďureje.

Do prvého ročníka ZŠ by malo z MŠ odísť podľa neho približne 344 detí. „Pri niektorých deťoch ešte nie je totiž s určitosťou dané, či budú mať odklad povinnej školskej dochádzky alebo nie,“ dodal.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM