Zuzana Vajayová Rôzne

Karatisti FKŠ na Slovak Open opäť úspešne

Karate klub Prievidza -FKŠ sa 28.4.2012 zúčastnil medzinárodného turnaja v karate SLOVAKIA OPEN za účasti viacerých klubov zo Slovenska ako aj zo zahraničia.

Naši pretekári si mali možnosť vyskúšať zahraničných pretekárov a porovnať svoje výkony s konkurenciou, čo je teraz tesne pred majstrovstvami Slovenska veľmi dobra skúsenosť. Aj napriek silnej konkurencii sa naši pretekári nedali zahanbiť a samozrejme priniesli domov aj viacero medailí čo nás samozrejme veľmi teší.

Pretekári plnili svoje úlohy čo sme natrénovali. Marek Pavlák jednoznačne prechádzal pavúkom a porážal ako zahraničných, tak aj domácich kumiťákov jednoznačným rozdielom. Veľmi dobre zápasili bratia Detkovci, ktorým o vlások unikol vzájomný súboj o prvé miesto. Potešením pre nás bola aj Dominika Šalamonová, ktorá v kata obsadila druhú priečku. Kika Huová, ktorá pravidelne nosí domov prvé miesta z kata tentoraz priniesla jedno prvé a jedno druhé miesto. Lucia Hromadová tieš získala jedno druhé a jedno tretie miesto v kumite sa jej až tak nedarilo ale aspoň skúsenosti nazbierala.

**Výsledky: **

Adam Detko 3.miesto kumite Kika Huová 1.miesto kata Kika Huová 2.miesto kata open Lucia Hromadová 3.miesto kata Lucia Hromadová 2.miesto kobudo Dominika Šalamonová 2.miesto kata (ženy ) Marek Pavlák 1.miesto kumite Lukrecia Lachká 1.miesto kumite

Ostatný pretekári aj keď sa snažili tak sa neumiestnili na medailových priečkach ale aj tak im patri vďaka od vedenia klubu za skvelý výkon.

Zdroj: FKŠ Prievidza