Filip Chudý Krimi

Išiel si po Prievidzskom okrese akoby nič: Vodič (63) si vyslúžil noc v cele

Policajti z Nitrianskeho Pravna zastavili vodiča v známej obci nášho okresu. Toho neminulo obvinenie.

Ilustračný obrázok k článku Išiel si po Prievidzskom okrese akoby nič: Vodič (63) si vyslúžil noc v cele
Zdroj: Dnes24.sk

Vodiča pod vplyvom alkoholu zastavili policajti z Nitrianskeho Pravna na ceste I/64. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne na svojej facebookovej stránke.

„Vodič (63) na vozidle Renault Megane bol v obci Pravenec policajtmi pri cestnej kontrole podrobený dychovej skúške s výsledkom merania 0,57 mg/l, čo predstavuje 1,19 promile alkoholu,“ pripojili muži zákona.

Ako ďalej uviedli, vodič strávil noc v policajnej cele a bol obvinený z prečinu ohrozovania návykovej látky.

Polícia zároveň opísala sankcie, ktoré vodičom jazdiacim pod vplyvom alkoholu hrozia. Ak bolo u vodiča zistené požitie alkoholu vo výške jedného promile a viac, potom sa dopúšťa trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Za takýto trestný čin hrozí vodičovi trest odňatia slobody až na dobu jedného roka. Rovnako je tomu aj v prípade, ak sa vodič motorového vozidla odmietne podrobiť vyšetreniu na zistenie alkoholu alebo inej návykovej látky. Ak je to do jedného promile, dopustil sa vodič závažného priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, za ktorý hrozí pokuta do 1000 € a zákaz činnosti viesť motorové vozidlá až na dobu piatich rokov. Ozrejmilo KR PZ v Trenčíne.

To tiež upozorňuje, že nakoľko denne zisťujú vodičov, čo jazdou pod vplyvom alkoholu ohrozujú nielen seba, ale najmä ostatných účastníkov cestnej premávky, budú v kontrolách na zisťovanie alkoholu za volantom pokračovať aj naďalej.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM