Futbal

Impulz pre futbal na hornej Nitre: Pribudne nové moderné ihrisko s umelou trávou

Už tretie futbalové ihrisko budujú v obci Nedožery-Brezany. Podľa starostu bude mať regionálny význam.

Ilustračný obrázok k článku Impulz pre futbal na hornej Nitre: Pribudne nové moderné ihrisko s umelou trávou
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Verejnosť dostane v Nedožeroch-Brezanoch v okrese Prievidza ďalší priestor na športové vyžitie. Obec začala s výstavbou v poradí tretieho futbalového ihriska. Na aktívny oddych tam môžu ľudia využívať i multifunkčné ihrisko.

Regionálny význam

Multifunkčné ihrisko vybudovala obec ešte v roku 2019 v priestoroch základnej školy, nová infraštruktúra v podobe tretieho futbalového ihriska pribúda v športovom areáli, kde sa nachádzajú už dve takéto športoviská, načrtol starosta Jaroslav Pekár. „Ihriská sú s klasickou trávou a umelou závlahou, jedno z nich je aj s umelým osvetlením. Momentálne budujeme tretie, ktoré bude s umelou trávou," doplnil starosta.

Nové ihrisko bude mať podľa neho regionálny význam, keďže táto infraštruktúra v regióne absentuje, respektíve nie je až takej kvalitatívnej úrovni, ako by bolo potrebné.

Športové správy

Financie

„Na tento projekt sa nám podarilo získať finančné prostriedky z viacerých zdrojov, či už to bolo Ministerstvo financií SR, Slovenský futbalový zväz a Fond na podporu športu," ozrejmil Pekár.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Ihrisko bude mať rozmery 105 krát 68 metra a náklady na jeho výstavbu predstavujú takmer 180 000 eur. Obec sa podľa neho bude snažiť zabezpečiť revitalizáciu blízkych priestorov v okolí rieky Nitra, kde chce vybudovať oddychovú zónu.

Športovisko plánuje obec dokončiť v budúcom roku. Projektom sa obecná samospráva snaží podporiť detský a mládežnícky šport, dodal starosta.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z hornej Nitry

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM