Krimi Správy

Hrozivý prípad v prievidzskej firme: Policajti chytili útočníka (30), čo mu hrozí?

Najprv chcel karbobrúskou prerezať trezor, potom zaútočil na zamestnanca, nakoniec miesto svojho vyčíňania podpálil... Policajti objasnili drámu z kancelárie v Prievidzi.

Ilustračný obrázok k článku Hrozivý prípad v prievidzskej firme: Policajti chytili útočníka (30), čo mu hrozí?
Zdroj: TASR

Prievidzskí kriminalisti objasnili prípad útoku na 60-ročného muža a následného požiaru, ku ktorým došlo 16. augusta v jednej z kancelárií na Košovskej ceste v Prievidzi. O udalosti sme písali v článku: Dráma v prievidzskej firme: Zlodej zbil zamestnanca tyčou, potom miesto podpálil

Útočník z nášho okresu

Zo zločinu ublíženia na zdraví v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci a zločinu krádeže vyšetrovateľ obvinil 30-ročného muža z okresu Prievidza. TASR dnes o tom informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

,,Obvinený sa vlámal do kancelárie v skorých ranných hodinách, v jej priestoroch našiel karbobrúsku a pokúsil sa ňou prerezať zadnú stenu trezora, ktorý sa tam nachádzal. Asi o 6.30 h ho vyrušil 60-ročný zamestnanec, ktorého pod odomknutí dverí obvinený spoza nich napadol. Opakovane ho udieral násadou zo zbíjacieho kladiva a ďalšími predmetmi, po čom napadnutý muž spadol na zem," opísala Antalová.

Štyri až desať rokov

Muž podľa nej následne zhodil skriňu, zablokoval ňou dvere a následne polial priestory kancelárie benzínom, ktorý sa tam nachádzal v plastovej bandaske. ,,Okrem priestorov polial benzínom napadnutému mužovi nohy a ľavú ruku. Keď obvinený spozoroval, že sa poškodený pokúša vstať, tak nezisteným spôsobom kanceláriu zapálil a ušiel," doplnila.

Útočník podľa polície spôsobil 60-ročnému mužovi rôzne zranenia a popáleniny druhého stupňa s predpokladanou dobou liečenia asi tri mesiace. ,,Okrem toho mu odcudzením tašky s osobnými dokladmi a peňaženkou vznikla škoda asi 350 eur. Spoločnostiam, ktoré zasiahol požiar, vznikla škoda asi 10 000 eur," vyčíslila Antalová. Dodala, že obvinenému mužovi hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody od štyroch do desiatich rokov, stíhaný je väzobne.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM