Martin Valenta Rôzne

Hotel Remata bude opäť v prevádzke

Rekreačné stredisko Remata sa nachádza uprostred nádhernej prírody handlovskej doliny. Teší sa veľkej obľube návštevníkov nielen z radov domácich, ale aj zahraničných turistov.

Tí si tu okrem panenskej prírody môžu plne vychutnať lyžiarske terény, kúpalisko, bohaté možnosti turistiky a služby na špičkovej úrovni.

Už je však tomu skoro mesiac, čo jedno z najvýznamnejších zariadení cestovného ruchu v tejto oblasti, hotel Remata, zničil požiar. Oheň sa vtedy rýchlo rozšíril po streche a zanedlho celé horné podkrovie vrátane najluxusnejšieho apartmánu hotela ľahlo popolom.

Pre zamestnancov, pravidelných hostí a ľudí celého mikroregiónu to bola veľká rana. Zhorený horský hotel tesne pred vypuknutým zimnej sezóny v tomto lyžiarskom stredisku s celoštátnym významom. Dokonca sa ozývalo aj viacero kuvičích hlasov, že hotel sa vraj z toho už -nespamätá- a najväčší ubytovateľ v stredisku cestovného ruchu Remata zanikne.

Našťastie, naozaj sa jednalo iba o hlasy zarytých pesimistov, pretože ako sme sa mohli pri našej nedávnej návšteve presvedčiť, na hoteli vládne čulý stavebný ruch. Stavbári finišujú s vonkajšími opravami strechy, ktorú bolo treba na viacerých miestach položiť nanovo. Len málo už pripomína depresívny pohľad tesne po požiari.

V podkroví boli osadené nové okná, balkóny ako sme si stihli všimnúť na viacerých miestach i nová omietka. Samozrejme, bude treba ešte veľa práce a investícií najmä čo sa týka interiéru-, potvrdil nám našu domnienku jeden z robotníkov.

Do vnútorných priestorov sa nám aj napriek snahe však nepodarilo dostať, pretože hotel je pre verejnosť uzavretý. Snáď hostia nielen domáci, ale aj zahraniční plne ocenia nový šat interiéru. Veríme, že stavbári stihnú dokončiť náročnú rekonštrukciu úspešne do stanoveného termínu a potom už nič nebude brániť príchodu hostí a prepuknutiu zimnej turistickej sezóny vo veľkom.

Predpokladané a plánované otvorenia je stanovené na termín 15.2.2011, takže ešte stihneme aj jarné prázdniny, povedal riaditeľ hotela Miroslav Kratka.

  • msá-
hotel remata
6
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM