Rôzne

Hľadajú dobrovoľníkov na testovanie: ODMENA v Prievidzi, veľký záujem v Handlovej

Kvôli celoplošnému testovaniu samosprávy na hornej Nitre hľadajú dobrovoľníkov do odberných tímov.

Ilustračný obrázok k článku Hľadajú dobrovoľníkov na testovanie: ODMENA v Prievidzi, veľký záujem v Handlovej
Zdroj: TASR/František Iván

Samosprávy na hornej Nitre hľadajú dobrovoľníkov, ktorí im pomôžu pri zabezpečení nadchádzajúceho celoplošného testovania. Výzvy zverejnili cez svoje komunikačné kanály.

Odmena

„Ozbrojené sily SR požiadali mesto Prievidza, aby na každé odberné miesto, ktorých bude v Prievidzi približne 30, zabezpečili po dvoch administratívnych pracovníkoch. Ponúkaná odmena je vo výške 70 eur na deň brutto. Takisto je vítané na odberné miesta zabezpečiť aj dobrovoľníkov – pomocný personál,“ uviedol hovorca mesta Michal Ďureje.

Dobrovoľníci, ktorí budú chcieť pomôcť pri celoplošnom testovaní v Prievidzi, sa môžu prihlásiť cez formulár zverejnený na adrese bit.ly/zodpoved­naPD. Zdravotníci sa môžu naďalej nahlasovať cez formulár na stránke korona.gov.sk.

Veľký záujem

Obdobné výzvy zverejnili na svojich internetových stránkach spolu s ďalšími informáciami i mestá Bojnice, Bánovce nad Bebravou či Handlová. Handlovská primátorka Silvia Grúberová na svojom profile na sociálnej sieti informovala, že mesto eviduje veľký záujem dobrovoľníkov, ktorí sa chcú stať súčasťou tímov odberných miest. „Za tri hodiny od spustenia výzvy ich počet presiahol 50. Dobrovoľníci budú zabezpečovať administratívu a tiež predpokladáme zaradenie ďalších z nich do pomocného personálu pre priebežnú dezinfekciu odberných miest,“ priblížila.

Celoplošné testovanie sa má konať počas dvoch víkendov, a to od 30. októbra do 1. novembra a od 6. do 8. novembra.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM