Samospráva

Handlovskú listinu neplatičov nezverejnia: Čaká sa na koniec núdzového stavu

Mesto Handlová tento rok nezverejní zoznam dlžníkov, čím reaguje na pandémiu. Ako to bude vyzerať pri vymáhaní?

Ilustračný obrázok k článku Handlovskú listinu neplatičov nezverejnia: Čaká sa na koniec núdzového stavu
Zdroj: TASR/František Iván

Samospráva Handlovej tento rok zoznam dlžníkov voči mestu nezverejní. Rozhodla sa tak v súvislosti s aktuálnou pandemickou situáciou. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.

Núdzový stav

„Tento rok mesto nebude zverejňovať neplatičov, ktorí k 31. decembru 2020 mestu dlžia na miestnych daniach a poplatku za komunálny odpad. Vzhľadom na aktuálnu situáciu, keď je od minulého roka pozastavená exekučná činnosť, ako aj mimoriadne náročné obdobie pre jednotlivcov a podnikateľské subjekty, k tomuto kroku pristúpi po skončení vyhlásenia núdzového stavu v SR," ozrejmila Paulínyová.

Mesto zároveň podľa nej dáva do pozornosti, že keď je ochota zo strany neplatiča, nájde sa riešenie. „Preto vyzývame všetkých neplatičov, aby sa snažili svoje záväzky voči mestu splatiť," doplnila.

Splátkový režim

Zoznam dlžníkov, ktorí majú nedoplatky na miestnych daniach či poplatku za komunálny odpad zverejňujú samosprávy pravidelne v súlade so zákonom o správe daní. „Mesto zverejňovalo zoznamy daňových dlžníkov k 31. decembru predchádzajúceho roka, u ktorých úhrnná výška daňových nedoplatkov presiahla u fyzickej osoby 160 eur a u právnickej osoby 1 600 eur. Na vymáhanie nedoplatkov využíva všetky právne normy, vlastnú exekučnú činnosť a služby súdnych exekútorov," pripomenula Paulínyová.

V prípade, že u obyvateľov nastávajú problémy s platením si svojich záväzkov, snahou mesta je podľa nej nastaviť splátkový režim, obyvatelia však musia kontaktovať mestský úrad.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Handlovej a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM