Krimi

Handlovčan sa vlámal do bytu, ale nekradol: Neuveríte, čo robil na gauči

Prípad, aký sa len tak nevidí: Handlovčan neoprávnene vnikol do cudzieho bytu. Neskôr ho vyrušil až majiteľ.

Ilustračný obrázok k článku Handlovčan sa vlámal do bytu, ale nekradol: Neuveríte, čo robil na gauči
Zdroj: Pixabay.com

Trest odňatia slobody hrozí 24-ročnému Handlovčanovi, ktorý neoprávnene vnikol do jedného z bytov v Handlovej, a tam si až do príchodu majiteľa pospal. Muža policajti obvinili z prečinu porušovania domovej slobody. Informoval o tom v pondelok trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

„Obvinený mal bez použitia násilia vniknúť cez neuzamknuté francúzske okno do bytu nachádzajúceho sa na prízemí budovy. V byte mal zotrvať až do príchodu majiteľa, ktorý ho našiel spať na gauči v obývačke," opísal Kudlička.

Muž mal následne podľa neho utiecť cez francúzske okno preč z bytu, nič nepoškodil a ani neodcudzil. „Obvinenému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody až na dva roky," dodal.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje občanov, aby starostlivo zamykali dvere a zatvárali okná. „Nezabúdajte ani na podkrovie, poschodie, malé strešné okná a pivničné okná. Páchateľ je schopný dostať sa do vnútra každým otvorom väčším ako ľudská hlava," ozrejmil Kudlička. Polícia podľa neho radí, aby ju poškodení ihneď kontaktovali na bezplatnom telefónom čísle 158.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z hornej Nitry

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM