Samospráva

Handlová predala aj bývalé zdravotné stredisko: Kolkáreň však nikto nechcel

Predajom prebytočného majetku získalo mesto Handlová viac ako 60 000 eur. Ktoré budovy sa predali?

Ilustračný obrázok k článku Handlová predala aj bývalé zdravotné stredisko: Kolkáreň však nikto nechcel
Zdroj: Mesto Handlová

Mesto Handlová získalo predajom svojho prebytočného majetku do rozpočtu viac ako 60 000 eur. Financie dostane za dom v Novej Lehote a bývalé zdravotné stredisko. O kúpu bývalej kolkárne a domu na Dolnom konci nikto neprejavil záujem. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.

Zámer predať štyri prebytočné nehnuteľnosti schválilo mestské zastupiteľstvo na zasadnutí vlani v decembri, verejná obchodná súťaž trvala do konca januára. „V určenom termíne mesto dostalo jeden súťažný návrh na predaj rodinného domu v Novej Lehote a jeden návrh na predaj stavby bývalého zdravotníckeho strediska na Partizánskej ulici," uviedla Simona Mihalusová z referátu správy majetku mesta.

Dom v Novej Lehote sa mestu podarilo predať za 15 100 eur, zdravotné stredisko za 51 370 eur. Oba predaje nehnuteľností odobrili mestskí poslanci na svojom rokovaní v marci.

O kúpu kolkárne a domu na Dolnom konci záujem nikto neprejavil. Budovu bývalej kolkárne sa mesto neúspešne pokúša predať od roku 2015. Cenu postupne každou nasledujúcou súťažou znižovalo, z pôvodných 136 000 eur na sumu 72 000 eur.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Handlovej a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM