Samospráva

Handlová požiada štát o pôžičku: Už má plán, na čo ju využije

Poslanci v Handlovej rozhodli o tom, že mesto požiada rezort financií o finančnú výpomoc.

Ilustračný obrázok k článku Handlová požiada štát o pôžičku: Už má plán, na čo ju využije
Zdroj: TASR/AP

Mesto Handlová požiada Ministerstvo financií SR o návratnú finančnú výpomoc v dôsledku výpadku podielových daní v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Sumu vo výške viac ako 345-tisíc eur využije na opravu strechy domu kultúry, ako i zníženie dlhovej služby mesta. Rozhodli o tom mestskí poslanci na svojom rokovaní vo štvrtok (24. 9.).

Do konca roka

„Ministerstvo financií SR hovorí o presných pravidlách pomoci, aj o účele použitia. Zároveň hovorí o tom, dokedy tieto projekty alebo iné záväzky musia byť zrealizované a aj finančne vyrovnané,“ spomenula primátorka Silvia Grúberová.

Keďže musia byť projekty podľa nej zrealizované do konca roka 2020, vedenie mesta ako i poslanci sa rozhodli, že je pre mesto najideálnejšie riešiť súčasný havarijný stav strechy na dome kultúry v centre. Rovnako chce použiť časť financií na splatenie dlhovej služby, ide o prípadné úverové záväzky mesta.

Ušetria vlastné

„Týmto spôsobom sa nám ušetria aj vlastné zdroje, a tieto by sme radi investovali do aktivít, ktoré obyvatelia potrebujú a aj ich očakávajú. Identifikovali sme dve väčšie potreby obyvateľov, ide o parkovaciu politiku v meste a takisto je tu veľká potreba zriadenia verejných toaliet,“ ozrejmila Grúberová.

Mesto plánuje prijať bezúročnú pôžičku vo výške 345 759 eur, na odstránenie havarijného stavu strechy domu kultúry chce použiť 79 005 eur a na účel zníženia dlhovej služby 266 754 eur.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM