Rôzne

Handlová bude mať nové verejné toalety: Budú v tejto budove na námestí

Nové verejné toalety vzniknú na Námestí baníkov v Handlovej. Mesto tak reaguje na dopyt obyvateľov.

Ilustračný obrázok k článku Handlová bude mať nové verejné toalety: Budú v tejto budove na námestí
Zdroj: TASR/Oliver Ondráš

Mesto Handlová zabezpečuje výstavbu nových verejných toaliet. Nachádzať sa budú v dome kultúry na Námestí baníkov. Vybudovaním reaguje na dopyt obyvateľov po tejto službe, informovala hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.

Pripomienky

Verejné toalety v meste fungovali do polovice roka 2019 na Ulici SNP, po ukončení činnosti turistickej informačnej kancelárie na tejto adrese ich mesto sprístupnilo bezplatne na prízemí budovy mestského úradu, v marci 2020 ich však z dôvodu protiepidemických opatrení zatvorilo.

„Mestám a obciam legislatíva neukladá povinnosť prevádzkovať verejné toalety. Mestu chodilo čoraz viac pripomienok na ich umiestnenie, keďže strmé schodisko bolo problematické pre seniorov a ľudí so zdravotným znevýhodnením,“ uviedla Paulínyová.

Dopyt obyvateľov

Po službe verejných toaliet je zo strany obyvateľov podľa nej dopyt a mesto chce túto službu poskytovať. „Preto koncom minulého roka vyhlásilo verejné obstarávanie na úpravu toaliet na prízemí Domu kultúry mesta Handlová na Námestí baníkov, ktoré budú slúžiť ako verejné toalety," ozrejmila.

Zhotoviteľ začal s búracími prácami starých toaliet, ktoré nezodpovedali hygienickým normám, ešte koncom roka 2020. Podľa platnej zmluvy by mali byť nové toalety dokončené za jeden mesiac. „Zmluvná záručná doba je stanovená na päť rokov. Celkové náklady na rekonštrukciu sú vo výške 16 417,96 eura. V rámci rekonštrukcie stavbári zabezpečia výmenu podlahy, úpravu povrchov, výmenu okien a obkladu, monitoring jestvujúceho potrubia, novú vnútornú kanalizáciu a vodovod, nové obklady a sanitu," priblížila hovorkyňa mesta.

Službu verejných toaliet tak ako v minulosti samospráva spoplatní a o ich otvorení a prevádzkovom čase bude včas informovať.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Handlovej

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM