Martin Valenta Kultúra

Galavečer tanečného štúdia Xoana

Úžasné tanečné vystúpenie skupín Xoana v City aréne

Tanečné štúdio Xoana vzniklo v októbri 1995 . Počas svojej existencie si pripísalo na svoje konto veľa úspešných umeleckých , tanečných projektov a programov na kľúčik A to predovšetkým revuálne , tanečné a módne show , tanečné vystúpenia na firemných , spoločenských a kultúrnych akciách a účasť na rôznych tanečných prehliadkach a festivaloch na Slovensku a v zahraničí.

Od 1. 9. 2002 bolo Tanečné štúdio Xoana zaradené do siete škôl Ministerstva školstva SR ako Súkromná základná umelecká škola tanca.

V súčasnosti SZUŠ Xoana štúdio vychováva 460 mladých tanečníkov vo veku od 4 do 20 rokov , ktorí sa umelecky prezentujú v 26 tanečných skupinách a majú svoj vlastný umelecký, tanečný repertoár.

Výnimočnosť a krása tanečných choreografií bola mnohokrát ocenená nielen divákmi , ale aj na slovenských a medzinárodných tanečných súťažiach. Napríklad: tanečná skupina Volcano, ktorá pracuje pod SZUŠ získala v kategórii Show dance titul Majstra Európy 2004 na Majstrovstvách Európy IDO v Rakúsku a v kategórii Disco titul Majstra Sveta 2007 na Majstrovstvách Sveta v Rakúsku.

Galavečer tanečného štúdia Xoana
1
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM