Samospráva

Fontána slobody, pohody či pod lipami? Rozhodnutie je na nás

Fontána slobody, pohody či pod lipami sú pomenovania, ktoré môže mať nový vodný prvok v centre Prievidze. O konečnom názve fontány na Námestí slobody môže verejnosť rozhodnúť do 14. novembra.

Ilustračný obrázok k článku Fontána slobody, pohody či pod lipami? Rozhodnutie je na nás
Zdroj: TASR

Trojicu mien vybrala z návrhov obyvateľov komisia školstva a kultúry pri mestskom zastupiteľstve v Prievidzi. O konečnom názve fontány na Námestí slobody môže verejnosť rozhodnúť do 14. novembra, informoval hovorca mesta Prievidza Michal Ďureje.

Návrhy na pomenovanie vodného prvku v centre metropoly hornej Nitry zasielala verejnosť mestu počas mesiaca september, tri spomínané vybrala komisia školstva a kultúry ako najvhodnejšie. Navrhnuté názvy vystihujú podľa hovorcu mesta okolie vodného prvku. „Návrh na pomenovanie vodného prvku Fontána slobody poslali viacerí obyvatelia. Vystihuje skutočnosť, že fontána je situovaná na Námestí slobody. Návrh Fontána pod lipami zase poukazuje na skutočnosť, že vodný prvok je obklopený krásnymi lipami, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou centra mesta. Podľa navrhovateľov pomenovania Fontána pohody je zase atmosféra pri vodnom prvku plná pohody a radosti. Do centra mesta sa jeho spustením totiž vrátil život a jeho farebné osvetlenie dotvára pohodu, ktorá by si zaslúžila svoje miesto aj v samotnom názve,“ priblížil Ďureje.

O tom, ktorý názov fontána ponesie, môže verejnosť hlasovať do 14. novembra, pričom svoje hlasy môže pre jeden z návrhov odovzdať dvoma spôsobmi. „Elektronicky je to možné cez anketu uverejnenú na oficiálnej internetovej stránke mesta, druhou možnosťou je odovzdať hlas prostredníctvom vyplnenia anketových lístkov, ktoré budú uverejnené v miestnej tlači,“ konkretizoval hovorca mesta.

Novovybudovaná fontána v centre mesta, ktorá je v plnej prevádzke od 1. júla, sa stala počas letných dní vyhľadávaným miestom relaxu na Námestí slobody v centre Prievidze. Jej podoba vzišla z architektonickej súťaže na riešenie časti pešej zóny so zakomponovaním vodného prvku, ktorú mesto vyhlásilo ešte v roku 2013. Nad súťažou vtedy prebrali záštitu odborníci zo Slovenskej komory architektov.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM