Rôzne

Fontána na Námestí baníkov už fičí: Ako to bude s vodnou hmlou?

Mesto Handlová spustilo fontánu na námestí a plánuje zabezpečiť i ďalšie osvieženie.

Ilustračný obrázok k článku Fontána na Námestí baníkov už fičí: Ako to bude s vodnou hmlou?
Zdroj: TASR/Branislav Račko

Samospráva Handlovej spustila v piatok (3.7.) fontánu na Námestí baníkov. Prispeje k zvlhčeniu vzduchu v jej okolí, rovnako ako vodná hmla, ktorej prevádzku mesto zabezpečí v závislosti od klimatických podmienok. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.

Spustenie sa oddialilo

„Zvyčajne fontánu spúšťame 1. júna a odstavujeme v septembri v závislosti od klimatických podmienok. Fontánu sme prvýkrát tento rok spustili už počas júna, avšak len z dôvodu skúšobnej prevádzky a následnej údržby,“ uviedla Paulínyová.

Fontána je podľa nej vyčistená a mestská spoločnosť Hater Handlová dokončila natretie vodotoku. „Spustenie fontány sa tento rok trochu oddialilo, ale už plní svoju funkciu nielen z estetického hľadiska, ale aj z hľadiska zvlhčenia vzduchu, a tým zmiernenia horúčav,“ doplnila.

Časté poruchy

Minulý rok fontána vykazovala časté poruchy a tiež straty v podobe úniku vody. „K nefunkčnosti, bohužiaľ, prispievalo jej pravidelné znečisťovanie. Mesto preto pristúpilo k oprave technológie. Opravený bol vodotok, technológia a 12 kusov svietidiel, spolu za 2700 eur. Vďaka týmto zmenám nebola fontána poruchová a plní svoju funkciu aj dnes,“ spomenula hovorkyňa mesta.

V okolí fontány je podľa nej k dispozícii aj udržiavaný trávnik, kde si môžu nielen návštevníci, ale aj domáci posedieť a oddýchnuť. „Tento rok bude možné opäť využívať aj vodnú hmlu, ktorú spustíme v závislosti od klimatických podmienok,“ dodala.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM