Martin Valenta Rôzne

Facebook dnes predstaví zásadnú novinku

Už o niekoľko hodín by mali byť známe podrobnosti o prevratnej inovácii Facebooku. Zrejme pôjde o projekt Titan, pre ktorý sa vžilo aj neoficiálne označenie Gmail Killer.

S najväčšou pravdepodobnosťou sa pod kódovým označením Titan skrýva prakticky jediná dôležitá služba, ktorú Facebook doteraz neposkytoval – email. A treba priznať, že ak ho táto spoločnosť ponúkne – a navyše prepojený s ďalšími službami, môže vážne ohroziť pozíciu tých najväčších poskytovateľov bezplatných emailov – predovšetkým Gmailu, Yahoo a Hotmailu.

Pravdepodobne prostredníctvom mailu bude možné priamo z Facebooku kontaktovať aj ľudí mimo tejto sociálnej siete a zároveň má vďaka množstvu štatistických dát, ktoré spoločnosť o užívateľoch a ich preferenciách eviduje, možnosť vytvoriť profesionálny webmail, šitý priamo na mieru každému z nich s jednoduchou adresou personal@facebook.com.

Veľa sa hovorí aj o čoraz užšej spolupráci medzi Microsoftom a Facebookom, ktorá by najmä pre Microsoft mohla znamenať podstatný impulz pre získanie pevnejšej pozície na internete, odkiaľ ho pozvoľna vytláčajú nové progresívne spoločnosti na čele s Google. Prospešná by bola aj pre Facebook, ktorý by do svojho webmailu mohol zakomponovať množstvo online webových aplikácií Microsoftu, ktoré by jeho používanie spravili maximálne komfortným a bezpečným. V každom prípade – nechajme sa prekvapiť, už o pár hodín budeme oveľa múdrejší.

zdroj: SITA Autor: Martin Kamenický

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM