Rôzne

Druhé kolo skríningu v Handlovej: Objednávkový systém stopli, je už plný

Ďalšie kolo skríningového testovania čaká aj Handlovú. Tá pripravila na víkend deväť odberných miest.

Ilustračný obrázok k článku Druhé kolo skríningu v Handlovej: Objednávkový systém stopli, je už plný
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Samospráva Handlovej sa pripravuje na ďalšie testovanie obyvateľov na ochorenie COVID-19. Občania sa budú môcť dať otestovať antigénovými testami počas nadchádzajúceho víkendu 30. a 31. januára v deviatich odberových miestach, informovala o tom hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.

Odberné miesta

Odberové miesta budú fungovať od 9.00 do 17.00 hod. s prestávkou od 12.00 do 12.45 hod. a posledný odber sa uskutoční o 16.50 hod.

„Obyvatelia sa budú môcť dať otestovať v Základnej škole (ZŠ) na Morovnianskej ceste, zdravotnom stredisku, dome kultúry, podnikateľskom inkubátore, zubnom stredisku pri baniach, ZŠ Školská. Odbery v Novej Lehote budú len v sobotu (30. 1.) a v Morovne len v nedeľu (31. 1.)," uviedla Paulínyová.

Plná rezervácia

Obyvatelia sa podľa nej mohli na testovanie vo viacerých odberných miestach i vopred objednať na konkrétny čas, objednávkový systém v piatok dopoludnia samospráva zastavila, keďže všetky časy na testovanie si občania rezervovali.

„Počas odberov bude pre miesta zriadený dispečing. Mesto bude informovať o prípadných čakacích dobách v mimoriadnom vysielaní mestského rozhlasu, na svojom webovom sídle a na sociálnej sieti," priblížila ďalej Paulínyová. Mesto má na celoplošné testovanie podľa nej dostatočný počet personálu zloženého zo zdravotníkov a dobrovoľníkov a kapacita odberových miest je dostatočná.

Sumár

V Handlovej bolo na treťom skríningovom testovaní spolu 13 odberových miest, kde pôsobilo 12 odberových tímov, 24 zdravotníkov, 37 dobrovoľníkov a sedem príslušníkov Ozbrojených síl SR. Stálu službu malo päť mestských policajtov.

Skríningové testovanie zabezpečovala v celom rozsahu samospráva, ktorá tlačila všetky potvrdenia o testovaní, ako aj formuláre na spracovanie výsledkov. Celkové náklady na testovanie dosiahli 31 569 eur. Od 23. do 26. januára sa prišlo dať otestovať 6 913 ľudí, z toho bolo pozitívnych prípadov 104, čo predstavuje mieru pozitivity 1,5 percenta.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z hornej Nitry

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM