Samospráva

Druhá zmena prievidzského rozpočtu: Ako využijú peniaze z rezervného fondu?

Poslanci to schválili. Samospráva vloží do základného imania Správy majetku mesta Prievidza 150 000 eur.

Ilustračný obrázok k článku Druhá zmena prievidzského rozpočtu: Ako využijú peniaze z rezervného fondu?
Zdroj: TASR/AP

Mesto Prievidza vloží do základného imania Správy majetku mesta Prievidza (SMMP) 150 000 eur. Financie z rezervného fondu využije mestská spoločnosť na splátky úveru a iné náklady. Počíta s tým druhá zmena rozpočtu, ktorú na svojom rokovaní v pondelok schválili mestskí poslanci.

Zariadenie pre seniorov

Z rezervného fondu mesta vyčlení samospráva aj ďalších 64 467 eur na kapitálové výdavky, ďalších 127 597 eur použije na vykrytie schodku bežného rozpočtu. Vo fonde bude mať mesto po zapracovaní zmien 976 864 eur.

Druhá zmena počíta i so znížením vlastných príjmov zariadenia pre seniorov o 145 000 eur, a to na základe neobsadzovania voľných miest v súvislosti s plánovanou rekonštrukciou zariadenia. Mesto do zmeny zapracovalo i zníženie kapitálových príjmov v súvislosti s plánovanou rekonštrukciou palubovky športovej haly, na ktorú nedostalo zdroje z Fondu na podporu športu.

Správy z hornej Nitry

Fond bývania

Samospráva tiež plánuje navýšiť zdroje Fondu rozvoja bývania o 30 000 eur, tie použije na obnovu a rozvoj bytového fondu mesta. Po zmene tam bude mať 41 062 eur.

Rozpočet je po jeho druhej zmene vyrovnaný. Jeho celkové príjmy, ako i celkové výdavky sú zhodne vo výške 46 667 302 eur.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Prievidze a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM