Rôzne

Doprava v Handlovej po novom: ULICE, kde zmenili značky a povolenú rýchlosť

V zmenách dopravy na vybraných uliciach pokračuje mesto Handlová. Zvýšiť by sa mala podľa radnice bezpečnosť a plynulosť.

Ilustračný obrázok k článku Doprava v Handlovej po novom: ULICE, kde zmenili značky a povolenú rýchlosť
Zdroj: Dnes24.sk

Samospráva Handlovej pokračuje v dopravných zmenách na vybraných uliciach v meste. Opatreniami, ktoré sa tento raz dotknú Mierového námestia a ulíc Parková, Poštová, 1. mája a Cintorínska, sleduje zvýšenie bezpečnosti cestnej premávky. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.

Bezpečnosť a plynulosť

„K zmene dopravného značenia z dôvodu častých kolíznych situácií pristúpilo mesto v okolí základnej školy (ZŠ) na Mierovom námestí," uviedla Paulínyová.

Zjednosmernením premávky, ako aj vytvorením nových parkovacích miest sa pred ZŠ podľa nej zvýši bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky.

„Vozidlá nebudú môcť jazdiť z ulice ČSA na Mierové námestie smerom od potravín na Lipovú ulicu. Na príjazd ku škole budú musieť pokračovať až na ulicu 1. mája a po ulici Lipová sa dostanú pred ZŠ,„ opísala s tým, že na pravej strane mesto umiestni dopravné značky zákaz státia. „Po ľavej strane vytvoríme desať nových parkovacích miest s čiastočným státím na chodníku, ktoré budú slúžiť na parkovanie motorových vozidiel,“ doplnila.

Správy z hornej Nitry

Rýchlosť a značka

Na ulici Parkovej samospráva zníži rýchlosť z 50 kilometrov za hodinu (km/h) na 30 km/h, takisto aj na ulici Cintorínska, kde je hlavne počas školského roka hustá premávka. Na Ulici Poštová z dôvodu zvýšenia bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke pribudne dopravná značka stop.

Z dôvodu zlepšenia rozhľadových pomerov v cestnej premávke pribudne na ulici 1. mája pred bytovým domom číslo 256 značka zákaz zastavenia s dodatkovou tabuľou, určujúcou dĺžku platnosti 25 metrov. Na ulici ČSA pred križovatkou s ulicou Mierové námestie mesto zníži rýchlosť z 50km/h na 30km/h.

So zmenami v doprave na území mesta začala radnica ešte vlani. „Pribudli nové parkovacie miesta, dopĺňali a menili sa niektoré dopravné značenia. Zmeny mohli obyvatelia zaregistrovať nielen v úprave rýchlosti, ale aj pri vytváraní nových parkovacích miest či pri osadení dopravných značení. Tie sprehľadnili cesty pre vodičov i chodcov a zvýšili tak bezpečnosť v cestnej premávke," dodala Paulínyová.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Handlovej a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM