Samospráva

Dočasná pomoc pre prievidzské kluby: Návrh na predĺženie neprešiel

Kluby z Prievidze dostanú na prenájom športovísk dotáciu vo výške 100 percent. Ide však len o časovo ohraničené riešenie.

Ilustračný obrázok k článku Dočasná pomoc pre prievidzské kluby: Návrh na predĺženie neprešiel
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Športové kluby po novom dostanú od samosprávy Prievidze dotáciu na prenájom športovísk v správe mesta vo výške 100 percent. Dočasným opatrením radnica reaguje na pandémiu nového koronavírusu. Doplnok k príslušnej miestnej norme, ktorý so zmenou počíta, schválili mestskí poslanci na svojom rokovaní.

Krátkodobé opatrenie

„Obsahom doplnku je pomoc športovým klubom, aby sa nemuseli finančne podieľať na prenájme športovísk v čase opatrení proti pandémii nového koronavírusu," povedal vedúci právnej kancelárie mesta Róbert Pietrik.

Doteraz predstavovala dotácia na prenájom mestských športovísk, ako je futbalový, zimný štadión alebo plaváreň, 95 percent, po novom bude vo výške 100 percent. „Krátkodobé opatrenie bude platiť od 1. mája do konca roka," doplnil.

Predĺženie neprešlo

S návrhom predĺžiť platnosť opatrenia do konca júna budúceho roka prišiel mestský poslanec Branislav Gigac, jeho návrh neprešiel.

„Toto opatrenie je dočasného charakteru, nikto nevie, ako dlho budú trvať opatrenia proti novému koronavírusu. Účelom a cieľom pôvodného všeobecne záväzného nariadenia, ktoré schvaľovalo zastupiteľstvo, bolo, aby športové kluby tiež spolufinancovali nájmy. Chceme, aby si kluby na to zvykli, toto bude už skutočnosť do budúcna," dodal Pietrik.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Prievidze a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM