Katarína Vlčková Rôzne

Dobrá správa nielen pre športovcov: V Mestskom parku vyrastie fitness ihrisko

V meste ma vyrásť novučičké ihrisko pod holým nebom s priestorom pre oddych i aktívne využitie voľných chvíľ. Pozrite, koľko by to malo stáť a kde vyrastie.

Ilustračný obrázok k článku Dobrá správa nielen pre športovcov: V Mestskom parku vyrastie fitness ihrisko
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

V meste má pribudnúť ďalšie ihrisko pod holým nebom. Podľa radnice vznikne už na jeseň v Mestskom parku pri Riečnej ulici prostredníctvom pomoci Technických služieb a bude stáť približne 18 tisíc eur.

Branislav Bucák, poslanec MsZ a predseda komisie športu vníma realizáciu nového ihriska pozitívne a podľa neho si bude môcť každý oddýchnuť. „Vynovený mestský park by mal byť nielen zónou oddychu pre prechádzky a piknikové posedenia rodín, ale aj priestorom na aktívne využitie voľného času. Preto sa v parku buduje okruh pre korčuliarov či cyklistov. Na jeseň pribudne v jeho vnútri aj ihrisko s cvičebnými strojmi,“ pokračoval.

Podľa Bucáka bude ihrisko obsahovať viacero prvkov, na ktorých si bude môcť záujemca precvičiť celé telo. „Jeden prvok je určený na zahriatie tela, ďalšie na posilňovanie svalstva horných i dolných končatín, chrbta, brušných svalov, či svalov chodidiel a trupu,“ spresnil.

Výstavba ihriska by mala podľa jeho slov zatraktívniť park a prispieť k tomu, aby sa stal opäť navštevovanou lokalitou Prievidze.

Titulné foto: ilustračné

Plány na vybudovanie fitnes ihriska
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM