Rôzne

Do projektu Naše mesto sa zapojila aj Prievidza: Vyhliadka na cintoríne je opäť krajšia

Do projektu firemného dobrovoľníctva Nadácie Pontis pod názvom Naše mesto sa zapojila aj Prievidza. A to úpravou vyhliadky na Mariánskom vŕšku, ktorá dostala skrášľovaciu procedúdu.

Ilustračný obrázok k článku Do projektu Naše mesto sa zapojila aj Prievidza: Vyhliadka na cintoríne je opäť krajšia
Zdroj: TASR

Vyhliadka sa čistila od buriny, upravovalo sa zábradlie, kosilo i betónovalo. Všetko to mali na starosti aktivisti z iniciatívy Parkotvor, ktorá sa toto miesto snaží už dlhšie skultúrniť. Pomôcť prišli aj zamestnanci Slovenských elektrární (SE) z Elektrárne Nováky či zamestnanci prievidzského mestského úradu.
„My sme sa rozhodli upraviť podlažie celej vyhliadky, ktoré by sme chceli očistiť od burín a od tráv a zabetónovať voľné miesta, v ktorých sú diery. Tiež zábradlie bude mať nový šat, dnes by sme ho chceli celé ošmirgľovať a v priebehu budúceho týždňa na ňom urobiť nový náter,“ priblížila práce Veronika Ľahká z občianskej iniciatívy Parkotvor.

Okrem spomenutých prác firemní dobrovoľníci začali aj s úpravou okolia vyhliadky, odstraňovaním náletových drevín, zbieraním odpadkov či kosením trávy. Ako povedal Jozef Gajdošík zo Slovenských elektrární, tento park Prievidžania dlhodobo využívajú a treba ho trochu skultúrniť. „Zúčastnili sme sa hlavne pracovníci z elektrárne a priami rodinní príslušníci. Išlo o 17 ľudí z prevádzky, údržby, inžinieringu,“ konkretizoval. Podľa jeho slov ide už o tretiu akciu, do ktorej sa zamestnanci Slovenských elektrární zapojili.

Pridali ruku k dielu

Aktivitu firemných dobrovoľníkov, nadácie i mesta víta aj primátorka Prievidze Katarína Macháčková. „Samozrejme sa jej veľmi tešíme, zvlášť v dnešnej dobe, keď sú ľudia veľmi pasívni a nemajú záujem o skrášľovanie svojho prostredia a nejakú bezodplatnú pomoc. Myslím si, že toto by mala byť taká výzva, aby sa aj ostatní zapojili,“ poznamenala. Do údržby vyhliadky sa snaží zapájať aj samospráva. „Je čo zlepšovať určite, ale do budúcna chceme práve v súvislosti aj s parkom Skotňa a rozhľadňou urobiť aj ďalšie kroky smerujúce k tomu, aby sme toto prostredie skrášlili,“ dodala Macháčková.

Projekt prebiehal v štrnástich mestách súčasne

V poradí siedmy ročník projektu Naše mesto prebiehalo súčasne počas dvoch dní v 14 mestách Slovenska. Na projekte sa podieľalo približne 80 neziskových organizácií a firiem, ktoré realizujú okolo 500 aktivít. „Účelom je vlastne poprepájať neziskovky, rôzne materské školy a centrá, ktoré potrebujú pomoc s firemnými dobrovoľníkmi, ktorí majú záujem pomôcť vlastne tej lokalite, komunite, kde žijú. Prípadne začať aj nejakú dlhšiu spoluprácu,“ priblížila Miroslava Furjelová z Nadácie Pontis.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM