Daniel Palacka Rôzne

Devätoro kapustníc tu ešte nebolo: Výťažok dostanú rodiny v núdzi

Policajnú, richtársku, banícku či sociálnu kapustnicu si bude môcť verejnosť zakúpiť a prispieť tak na dobrú vec na benefičnom podujatí Handlovská kapustnica 2014. Akcia sa uskutoční v sobotu 13. decembra na Námestí baníkov a jej súčasťou bude aj kultúrny program.

Ilustračný obrázok k článku Devätoro kapustníc tu ešte nebolo: Výťažok dostanú rodiny v núdzi
Zdroj: TASR

„Hlavnými organizátormi sú tradične mesto Handlová, Združenie obcí handlovskej doliny a Dom kultúry mesta Handlová. V tomto roku to bude už v poradí 10. ročník Handlovskej kapustnice, na ktorom si spomenieme aj na bývalého starostu obce Lipník Ľudovíta Vojtka, ktorý náhle zomrel 9. decembra 2013,“ uviedla Anna Kmeťová z Oddelenia masmediálnej politiky a sekretariátov mesta Handlová.

Doplnila, že tento rok si bude môcť verejnosť vybrať až z deviatich kapustníc. „Primátor mesta Handlová a starostovia z handlovskej doliny budú variť richtársku kapustnicu, Handlovský banícky spolok banícku, sociálne oddelenie mesta sociálnu, mestská polícia policajnú, Miestny odbor Matice slovenskej v Handlovej národniarsku, miestny Detský a mládežnícky parlament dampácku, Základná škola Školská školskú, zamestnanci Senior centra kapustnicu zo Seniorka a členovia Automotoklubu Handlová Ralley kapustnicu. Do benefície sa zapojila aj reštaurácia People, ktorá bude variť peopleovský punč,“ spresnila.

Zakúpením porcie kapustnice za 1,50 eur budú môcť nielen Handlovčania prispieť tým, ktorí to potrebujú. „Výťažok z predaja sociálnej kapustnice bude použitý na nákup potravín pre mnohopočetné rodiny a rodiny v núdzi. V uvedený deň budú môcť ľudia tiež priniesť na označené miesto aj dlhotrvácne potraviny, z ktorých budú spoločne s potravinami zakúpenými z výťažku za predaj zhotovené vianočné balíky. Tie budú 22. decembra pracovníci sociálneho oddelenia rozvážať priamo do rodín. Výťažok z predaja policajnej kapustnice poputuje do handlovského útulku pre psíkov, ten z predaja ostatných kapustníc sa použije na opravu a nákup hudobných nástrojov do Základnej umeleckej školy (ZUŠ),“ priblížila Kmeťová.

Benefičné kapustnice začnú variť skupiny o 7.30 h a podávať ich budú od 11.00 h. Od 10.00 h sú pripravené súťaže pre deti a tvorivé vianočné dielne, o 12.00 h vystúpi folklórna skupina Hájiček z Chrenovca-Brusna s vianočnými koledami. Súčasťou podujatia budú aj handmade trhy.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM