Rôzne

Dážď komplikuje situáciu: V Lehote pod Vtáčnikom vyhlásili 3. stupeň povodňovej aktivity, FOTO

Vedúci odboru krízového riadenia Okresného úradu v Prievidzi Dušan Krovina uviedol, že problémy spôsobuje voda na Suchom potoku a jeho prítokoch.

Ilustračný obrázok k článku Dážď komplikuje situáciu: V Lehote pod Vtáčnikom vyhlásili 3. stupeň povodňovej aktivity, FOTO
Zdroj: TASR/Alexandra Moštková

Obec Lehota pod Vtáčnikom v okrese Prievidza v stredu vyhlásila tretí stupeň povodňovej aktivity.

Hrozba

Problémy tam spôsobuje voda na Suchom potoku a jeho prítokoch, informoval vedúci odboru krízového riadenia Okresného úradu v Prievidzi Dušan Krovina.

„Hrozí tam poškodenie suchého poldra, ktorý je plný a momentálne z neho dobrovoľní hasiči čerpajú vodu, aby nepretiekol. Keby sa stalo, že pretečie, voda pôjde rovno do obce,“ uviedol Krovina.

Predpoveď

Vytrvalý dážď situáciu komplikuje naďalej podľa neho aj pod mostmi na Nábreží sv. Metoda v Prievidzi, kde sa voda z Handlovky prerazila z kanalizácie na vozovku. Mesto komunikáciu uzatvorilo. „Ide o štandardný stav pri akomkoľvek veľkom daždi,“ podotkol.

Z ostatných obcí okresu podľa Krovinu zatiaľ komplikácie úradu nehlásia. „Podľa predpovedí by malo v noci prestať pršať. Voda však bude minimálne dva dni dotekať z hôr a polí,“ dodal.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Takto to vyzerá priamo na mieste.

OBRAZOM: Zaplavená cesta v Prievidzi, situácia v Lehote pod Vtáčnikom
6
Galéria
Zdroj: TASR/Alexandra Moštková
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM