Katarína Vlčková Krimi

Chata v palmeňoch: Výjazd hasičov komplikoval ťažký terén, zásah v dýchacích prístrojoch!

V obci neďaleko Prievidze hasiči zasahovali pri požiari chaty. Plamene siahali do výšok. Hasiči sa však museli popasovať s komplikovaným a podmáčaným terénom.

Ilustračný obrázok k článku Chata v palmeňoch: Výjazd hasičov komplikoval ťažký terén, zásah v dýchacích prístrojoch!
Zdroj: TASR

Podľa slov Mariána Petríka z Krajského riaditeľstva hasičov 9. septembra krátko po tretej hodine ráno na dispečing ohlásili požiar chaty v obci Valaská Belá, časť Lazy v okrese Prievidza.

„Na zásah boli vyslaní šiesti príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Prievidze na vozidlách AHZS MB Atego a CAS 30 Iveco Trakker. Jazdu na miesto udalosti komplikoval horský terén a miestami podmáčaná príjazdová komunikácia,“ přiblížil Petrík.

„Po príchode hasičov na ohlásené miesto bolo prieskumom zistené, že postihnutá chata mala prehorený a prelomený krov strešnej konštrukcie,“ pokračoval.

Ako povedal, prievidzskí hasiči museli zasahovať v dýchacích prístrojoch. „Nasadili na lokalizáciu požiaru jeden hasebný prúd, za súčasného rozoberania konštrukcie strechy a vynášania tlejúcich častí z objektu. Po postupnom uhasení lokálnych ohnísk a celkovej likvidácii požiaru bolo požiarisko skontrolované termovíznou kamerou a krátko po šiestej hodine ráno bolo miesto udalosti odovzdané členom Dobrovoľného hasičského zboru,“ pokračoval Petrík. Dodal, príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM