Rôzne

Cestu v Koši čaká rekonštrukcia: Tento ÚSEK chcú opraviť

V súvislosti s ukončením ťažby uhlia na hornej Nitre plánujú Hornonitrianske bane Prievidzav zrekonštruovať cestu tretej triedy v Koši.

Ilustračný obrázok k článku Cestu v Koši čaká rekonštrukcia: Tento ÚSEK chcú opraviť
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Hornonitrianske bane Prievidza (HBP) plánujú zabezpečiť rekonštrukciu cesty tretej triedy v intraviláne obce Koš (okres Prievidza). Na dodávateľa prác, ktoré súvisia s ukončením ťažby uhlia na hornej Nitre, vyhlásili verejnú súťaž. Náklady odhadla spoločnosť na viac ako 547 000 eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Rekonštrukciu cesty III/1773 na ulici Nová vo svojej správe odôvodnila spoločnosť ukončením banskej činnosti v Koši a následným zásypom prepadlísk. Práce sa dotýkajú úseku s dĺžkou 1 620 metrov od križovatky s ulicami Bojnická, Novácka a Prievidzská nová po golfový klub v Koši, spresnila firma v oznámení vo vestníku verejného obstarávania.

„Práce budú zahŕňať v jednej časti výmenu poškodeného krytu frézovaním a následným položením novej obrusnej a ložnej asfaltobetónovej vrstvy. Ďalšia časť cesty si vyžiada rekonštrukciu v podobe výmeny celej konštrukcie," ozrejmila spoločnosť. Dodávateľ prác tiež zabezpečí výmenu cestného zvodidla pri prepadlisku, vyčistí krajnice od náletových drevín, obnoví a prečistí cestné priekopy i obnoví a doplní vodorovné a zvislé dopravné značenie.

Náklady na rekonštrukciu časti cesty odhadla spoločnosť na 547 435,22 eura bez DPH, lehotu na predkladanie ponúk určila do 15. novembra. Kritériom pre výber víťaza súťaže je najnižšia ponúknutá cena.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z hornej Nitry

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM