Rôzne

Cestárom sa míňajú zásoby. Vydržia im do konca zimy?

Viac ako 800 ton posypového materiálu sa zatiaľ minulo na zimnú údržbu komunikácií v meste Prievidza. Povedal pre TASR Juraj Romančák z TEZAS, spol. s r.o. Spoločnosť absolvovala jeden výjazd v súvislosti so silným snežením v októbri minulého roka, ešte pred začiatkom zimného obdobia.

Ilustračný obrázok k článku Cestárom sa míňajú zásoby. Vydržia im do konca zimy?
Foto: Slávka Kellová

„V období od 15. novembra 2012 do 12. februára tohto roku sme zatiaľ minuli celkovo 226 ton soli a 650 ton štrku. Čo sa týka zostatku posypového materiálu, na sklade máme ešte necelých 50 ton soli,“ uviedol Romančák. Na otázku, či bude toto množstvo posypového materiálu stačiť do konca zimného obdobia, sa vyjadril neurčito. „Je to ťažké povedať. Meteorológovia hlásia aj pre náš región v nasledujúcich dňoch výdatné sneženie. Závisí však od druhu snehu, ktorý napadne. Ak sa nebude dať napadnutý sneh odstrániť, pristúpime k posypu,“ zdôraznil Romančák.

Zimnú údržbu v meste zabezpečuje v priemere 30 pracovníkov. Spoločnosť na ňu využíva niekoľko mechanizmov. „K dispozícii máme dva cestné posýpače, šesť traktorov na pluhovanie, dve multikáry aj na posyp, aj na pluhovanie, dva šmykom riadené nakladače, chodníkovú snežnú frézu, špecializovaný malotraktor na parkové chodníky a v prípade potreby aj lopatový nakladač snehu,“ uzavrel Romančák.

Spoločnosť zabezpečuje zimnú údržbu celkovo na 93 kilometroch ciest a 170 kilometroch chodníkov v meste.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM