Aktualizované Rôzne

Obec vyhlásila mimoriadnu situáciu: Časť cesty aj s oporným múrom sa prepadla do dvora

V Čavoji v okrese Prievidza sa v pondelok skoro ráno odtrhla časť cesty tretej triedy a zosunula sa do dvora rodinného domu.

Ilustračný obrázok k článku Obec vyhlásila mimoriadnu situáciu: Časť cesty aj s oporným múrom sa prepadla do dvora
Zdroj: TASR/Branislav Caban

Aktualizované 8. septembra 11.15 hod.: Obec Čavoj (okres Prievidza) vyhlásila v súvislosti s odtrhnutou časťou vozovky tretej triedy mimoriadnu situáciu. Informovala o tom starostka Anna Gulášová.

Udalosť si nevyžiadala žiadne zranenia. Komunikácia je jedinou prístupovou cestou do obce, situáciu rieši obecná samospráva s kompetentnými orgánmi. Potvrdila to starostka Anna Gulášová.

„Poškodenie je rozsiahle, odtrhlo kus vozovky aj s oporným múrom, ktoré spadli jednej rodine do dvora,“ uviedla Gulášová.

Vozovka tretej triedy začala podľa nej viac praskať už v nedeľu (6. 9.), Správa ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK), ktorá ju má v správe, tam zabezpečila opatrenia. „Osadili tam dopravné značenie, ktorým zúžili vozovku, aby sa predišlo nejakému nešťastiu. Cesta sa však nachádza vysoko, preto je to nebezpečné,“ podotkla.

Udalosť rieši obec s trenčianskou krajskou správou ciest, ako i odborom krízového riadenia Okresného úradu v Prievidzi. Mimoriadnu situáciu samospráva podľa starostky zatiaľ nevyhlásila, nechá to na posúdenie odborníkom.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM