Kultúra

Bojnický zámok je pre verejnosť opäť zatvorený: Lockdown ovplyvnil i podujatia

Už dlhé roky sa pravidelne v decembri pripravuje v priestoroch Bojnického zámku i obľúbené podujatie Vianoce na zámku. Ako to bude teraz?

Ilustračný obrázok k článku Bojnický zámok je pre verejnosť opäť zatvorený: Lockdown ovplyvnil i podujatia
Zdroj: TASR/Pavol Remiaš

Slovenské národné múzeum (SNM) – Múzeum Bojnice zostalo opäť pre verejnosť zatvorené. Vyhlásený núdzový stav a lockdown ovplyvnil i programové plány múzea na december. Informovala o tom kultúrno-propagačná manažérka múzea Petra Gordíková.

„Už dlhé roky sa pravidelne v decembri pripravuje v priestoroch Bojnického zámku i obľúbené podujatie Vianoce na zámku. Múzeum pre návštevníkov pripravilo tento rok zaujímavé spracovanie vianočných príbehov, ktoré prostredníctvom zraku, sluchu i čuchu poodhalia ducha Vianoc," priblížila Gordíková.

Vianoce na zámku mal 6. decembra v Zlatej sále slávnostne otvoriť svätý Mikuláš, ktorý si pre detských návštevníkov pripravil sladké balíčky.

„Vzhľadom na aktuálnu situáciu sa ale otvorenie Vianoc na zámku neuskutoční podľa pôvodného scenára. O znovuotvorení múzea a prípadnom neskoršom začiatku podujatia Vianoce na zámku budeme verejnosť priebežne informovať," dodala Gordíková.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z hornej Nitry

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM