Kultúra

Bojnický zámok je pre návštevníkov otvorený dlhšie, prehliadky sú bez sprievodcu

Slovenské národné múzeum - Múzeum Bojnice predĺžilo otváracie hodiny Bojnického zámku.

Ilustračný obrázok k článku Bojnický zámok je pre návštevníkov otvorený dlhšie, prehliadky sú bez sprievodcu
Zdroj: TASR

V júni je múzeum pre verejnosť otvorené denne okrem pondelkov od 10.00 do 16.00 h, pre pandémiu nového koronavírusu návštevníci absolvujú prehliadkovú trasu individuálne. Informovala o tom tamojšia kultúrno-propagačná manažérka Petra Gordíková.

„Múzeum pre návštevníkov pripravilo špeciálnu prehliadkovú trasu, ktorá ponúka to najhodnotnejšie zo zbierok múzea a najzaujímavejšie z interiéru Bojnického zámku,“ načrtla Gordíková.

V aktuálnej situácii sú podľa nej prehliadky bez sprievodcu, ako i lektorského výkladu a návštevníci prechádzajú po prehliadkovej trase individuálne za pomoci sprievodných textov.

„Tie sú k dispozícii v tlačenej alebo elektronickej podobe. Tlačené sprievodné texty dostanú návštevníci bezplatne v pokladnici múzea. Elektronickú verziu si môžu stiahnuť prostredníctvom QR kódu do svojho mobilného zariadenia priamo pri vstupe do múzea,“ priblížila.

Návštevníci počas prehliadky zámku musia počítať s niektorými obmedzeniami. „Pred vstupom do objektu im zamestnanci múzea merajú telesnú teplotu a žiadajú ich o dezinfekciu rúk. Povinní sú tiež nosiť rúška a dodržiavať odstupy,“ dodala Gordíková.

Vstup do zámku je regulovaný. Detské a večerné prehliadky, ako i prehliadky zámku so sprievodcom v slovenskom i cudzom jazyku múzeum vzhľadom na súčasnú situáciu dočasne vyňalo zo svojej ponuky.

Prebádali nesprístupnené priestory Bojnického zámku
7
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM