Rôzne

Bojnická nemocnica opätovne zavedie triáž pacientov, koronavírus majú ďalší zamestnanci

Nový koronavírus potvrdili ďalších trom zamestnancom Nemocnice s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach.

Ilustračný obrázok k článku Bojnická nemocnica opätovne zavedie triáž pacientov, koronavírus majú ďalší zamestnanci
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Rovnako ako pred časom ide o pracovníkov technicko-hospodárskeho úseku. Hygienici evidujú pozitívne prípady v Centre sociálnych služieb (CSS) Bôrik v Nitrianskom Pravne (okres Prievidza). Informovala o tom v piatok regionálna hygienička Zuzana Tornócziová.

Obmedzená prevádzka

Hygienici ešte v stredu (30. 9.) potvrdili nový koronavírus u deviatich pracovníkov NsP v Bojniciach. Chod zdravotníckeho zariadenia v prípade starostlivosti o pacientov podľa námestníka Milana Henčela nie je ohrozený a nemocnica v nej pokračuje ďalej v plnom rozsahu.

„Niektoré oddelenia však majú obmedzenú prevádzku plánovaných operácií a plánovaných hospitalizácií, ale zdravotná starostlivosť je zabezpečená,“ ozrejmil.

Ďalšie prípady nového koronavírusu zistili hygienici i v CSS v Nitrianskom Pravne. „V prípade CCS sme zistili pozitívnu pacientku, ktorá ležala v NsP v Bojniciach. Na základe toho sme špecifikovali úzke kontakty a vyšla nám tam jedna zamestnankyňa a ešte jedna pacientka pozitívna. Naďalej tam je epidemiologické šetrenie a čakáme na výsledky,“ spresnila Tornócziová.

Nové malé ohniská

Za štvrtok (1. 10.) zistili hygienici v okrese Prievidza 38 pozitívne testovaných ľudí na nový koronavírus, Tornócziová konkretizovala, že väčšina prípadov sa týka dohľadaných kontaktov z predošlých ohnísk, ako bola svadba so 100 účastníkmi, ako i kontaktov nahlásených cez e-hranicu. „Máme nové malé ohniská,“ podotkla.

Bojnická nemocnica opätovne zavedie triáž pacientov pred vstupom.

O súčinnosť požiadala Slovenský Červený kríž, územný spolok Prievidza vzhľadom na mimoriadnu situáciu, ozrejmila riaditeľka spolku Renáta Lukáčiová.

„Filter bude spustený v pondelok 5. októbra od 7.00 h, k dispozícii bude do 19.00 h. Budeme zabezpečovať púšťanie pacientov do nemocnice, merať im teplotu, viesť ich evidenciu, budeme ich označovať páskami na ruke s aktuálnym dátumom. V prípade, že bude mať pacient cestovateľskú a kontaktnú anamnézu, bude odklonený a bude sa riešiť individuálne,“ priblížila Lukáčiová.

Filter sa podľa nej zatiaľ netýka zamestnancov nemocnice, ale len pacientov.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM