Katarína Vlčková Kultúra

Banícky jarmok OBRAZOM: Ulice sa zaplnili aj napriek dažďu

Veľký a obľúbený Banícky jarmok je už za nami. Nechýbali stánky s rôznym tovarom, trdelníkmi, medovníkmi, burčiakom a atrakcie pre deti i kolotoče. Avšak, počasie ukázalo opäť svoju moc a ulice sa zaplnili dáždnikmi.

Ilustračný obrázok k článku Banícky jarmok OBRAZOM: Ulice sa zaplnili aj napriek dažďu
Foto: Katarína Vlčková / Zdroj: Dnes24.sk

Trojdňový Banícky jarmok sprevádzalo zamračené a upršané počasie, ktoré narobilo vrásky na čele mnohým predajcom a cez víkend viacerí predčasne odchádzali. Niektorých Prievidžanov to však neodradilo a prišli si obzrieť tohtoročnú ponuku.

V piatok popoludní sa počasie trochu umúdrilo a jarmok mohol začať podľa plánu tradičným pochodom od Domu kultúry. Nálada gradovala v podvečerných hodinách aj vďaka vystúpeniu Polemicu a IMT Smile, ktorí dostali Prievidžanov do varu svojimi hitmi. Aj Prievidžanka Peťa (27) sa tešila. „Prišla som rovno z práce, trochu sa odreagovať. Chcem vidieť hlavne Ivana Táslera a ako pozerám bude trochu problém sa pretlačiť dopredu k pódiu, toľkoto ľudí som nečakala. Ďalšou mojou zastávkou je stánok s tureckým medom, bez neho si Banícky jarmok ani neviem predstaviť,“ opísala. A naozaj, Námestie Hronského praskalo vo švíkoch a stánky sa plnili hladnými a smädnými zábavychtivými.

Po ostatné dni sa počasie zhoršilo, no ani to mnohým nezabránilo navštíviť jarmok. Aj pani Andrea (40) prišla s rodinou, no neskrývala sklamanie.„Pamätám si roky, keď bol Banícky jarmok vychýrený. Aj stánky ponúkali široký sortiment. Teraz som sklamaná aj z počasia, aj z jarmoku. Stánky s medovníkmi striedajú stánky s obliečkami a plachtami a oblečením. Natrafila som asi na dva stánky, ktoré ma celkom zaujali. Inak by som privítala viac tradičných výrobkov a hlavne slovenských, či regionálnych.“ Už len ostáva tešiť sa na ten nadchádzajúci a uprosiť počasie aby spolupracovalo :).

Pozrite si foto a videogalériu z Baníckeho jarmoku.

Otvorenie jarmoku slávnostným pochodom
1
Galéria
Aj toto ste mohli vidieť na tradičnom Baníckom jarmoku
33
Galéria
Foto: Katarína Vlčková / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM