Daniel Palacka Samospráva

Ako vyzeralo vyučovanie za socializmu? Viac sa dozviete na tomto podujatí

O tabletoch, či počítačoch vtedy nik ani nesníval. Máte chuť aspoň na chvíľu okúsiť, ako sa cítili naši rodičia, starí rodičia a prarodičia v školských laviciach. Ak áno, potom neváhajte a od 12. novembra navštívte Týždeň vzdelávania.

Ilustračný obrázok k článku Ako vyzeralo vyučovanie za socializmu? Viac sa dozviete na tomto podujatí
Foto: Katarína Oravská

Výstavu výtvarných prác detí, akadémie škôl, oceňovanie študentov, retro hodinu či vzdelávacie semináre budú súčasťou Týždňa vzdelávania v Handlovej. Už 11. ročník podujatia, ktoré pripravila samospráva v spolupráci so školami v jej zriaďovateľskej pôsobnosti, potrvá od 12. do 27. novembra.

„Po prvý raz sme Týždeň vzdelávania organizovali v roku 2004, a to ako súčasť Medzinárodného týždňa vzdelávania v rámci SR. Postupne sme program zdokonaľovali a dnes máme vyprofilovaný sumár podujatí, ktorého nosnou časťou je Akadémia škôl. Na nej primátor odovzdáva mestskú cenu Dobrý nápad za voľnočasové aktivity a ceny žiakom nad 15 rokov pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva,“ ozrejmila Jaroslava Maslíková zo Spoločného obecného úradu – školského úradu v Handlovej.

Týždeň vzdelávania v baníckom meste zaháji 12. novembra výstava výtvarných prác handlovských žiakov a detí na tému Námestie baníkov, ktorú si bude môcť široká verejnosť pozrieť v priestoroch Domu kultúry. „Pokračovať bude 18. novembra seminárom pre učiteľky z materských škôl (MŠ) na tému interaktívnej tabule v edukačnej praxi, a to v MŠ na Ulici SNP, lektorkou bude Dáša Lišková, učiteľka zo žiarskej škôlky. O deň neskôr, 19. novembra sa v priestoroch Základnej školy (ZŠ) na ulici Školská uskutoční retro hodina pre učiteľov i dospelých, počas ktorej si vyskúšajú, ako sa učilo v 19. storočí, v čase socializmu a čo je "in“ v súčasnosti. Súčasťou bude aj otvorenie novej prírodovednej učebne," priblížila Anna Kmeťová z Oddelenia masmediálnej politiky a sekretariátov mesta Handlová.

Akadémia škôl spojená s udeľovaním ocenenia „Dobrý nápad“ bude v Dome kultúry 20. novembra a slávnostné udeľovanie ocenení najlepším žiakom v obradnej sieni Mestského úradu 21. novembra. Týždeň vzdelávania ukončí seminár pod názvom Detské tábory trochu inak 27. novembra v priestoroch Centra voľného času.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM