Futbal

Adrián Guľa skončil v Plzni: Pekná slová na rozlúčku od nováckeho trénera

Futbalová Plzeň ukončila spoluprácu s trénerom Adriánom Guľom. Čo na to povedal?

Ilustračný obrázok k článku Adrián Guľa skončil v Plzni: Pekná slová na rozlúčku od nováckeho trénera
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Vedenie českého futbalového klubu Viktoria Plzeň po vzájomnej dohode ukončilo spoluprácu so slovenským trénerom Adrianom Guľom. Ten skončil po sobotnej domácej ligovej remíze s Příbramom 3:3. Okrem neho odišli aj Marián Zimen, Ladislav Kubalík a Martin Kojnok.

Plzenčania figurujú na piatej priečke najvyššej českej súťaže, mimo miest zaručujúcich postup do európskych súťaží.

„Pre odvolanie trénera sme sa rozhodli na základe neuspokojivých výsledkov a predovšetkým zlého herného prejavu, s ktorým sme neboli spokojní dlhšiu dobu. Po sobotnom zápase sme sa situáciu intenzívne zaoberali a po vzájomnej dohode sme dospeli k záveru, že sa naše cesty rozídu. Adrianovi Guľovi i jeho kolegom sa patrí poďakovať za prácu, ktorú tu za rok a pol odviedli, a popriať im všetko dobré v osobnom aj profesijnom živote,“ povedal generálny manažér Adolf Šádek na oficiálnom klubovom webe. O novom koučovi bude vedenie informovať začiatkom budúceho týždňa.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Štyridsaťpäťročný Guľa viedol Viktoriu od januára 2020. „Chcel by som sa poďakovať celému klubu, všetkým ľuďom v ňom a špeciálne pánovi Šádkovi za to, že som mal možnosť viesť takýto klub. Robili sme maximum, ale sám cítim, že to zatiaľ neprinášalo očakávané výsledky. Verím, že je v silách Viktorky, aby nad hlavu zdvihla trofej a v nasledujúcej sezóne hrala európske súťaže. Zostanem aj naďalej fanúšikom klubu i všetkých hráčov, ktorých som tu mohol viesť,“ rozlúčil sa bývalý tréner Trenčína, Žiliny a slovenskej reprezentácie do 21 rokov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Prievidze a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM