Barbara Dallosová Krimi

Zrážky so zverou v okolí Považskej sú čoraz častejšie: Polícia s cennou radou

Dopravní policajti z Považskej riešili v uplynulej dobe množstvo prípadov zrážky so zverou. Dvíhajú varovný prst a pre vodičov majú odkaz.

Ilustračný obrázok k článku Zrážky so zverou v okolí Považskej sú čoraz častejšie: Polícia s cennou radou
6
Galéria

Krajská polícia prostredníctvom svojho oficiálneho facebookového profilu upozorňuje motoristickú verejnosť, že v súčasnom období býva zvýšený výskyt zveri v okolí ciest a vyššia pravdepodobnosť dopravnej nehody spôsobenej stretom so zverou. Výskyt zveri možno podľa policajtov predvídať najmä na cestách vedúcich cez súvislé lesné porasty, na cestách vedúcich medzi lesnými porastmi a poľami a na cestách vedúcich okolo vodných tokov.

K zrážke so zvieraťom môže dôjsť v ktorúkoľvek dennú dobu, ale obzvlášť opatrní by vodiči mali byť najmä za svitania a za súmraku.

,,Dopravní policajti z Považskej Bystrice len za minulý mesiac riešili viac ako 60 škodových udalostí v cestnej premávke. Z toho počtu viac ako pätina bola zrážka motorového vozidla s divo žijúcou zverou," uvádza polícia.

Pohyb zveri nie je možné predvídať, nakoľko táto je pri kontakte s motorovým vozidlom dezorientovaná a často v noci oslepená prichádzajúcim vozidlom. Môže dôjsť aj k nehode s veľkou škodou na vozidle, alebo s ublížením na zdraví či už pre vodiča, alebo jeho spolucestujúcich. Polícia v prvom rade vyzýva k opatrnosti, ak už sa vám ale nehoda stala, radí tiež, ako postupovať.

,,Ak je vodič účastníkom dopravnej nehody s divo žijúcou zverou, je potrebné udalosť nahlásiť na číslo 158. Vyhotovte si ihneď po nehode fotodokumentáciu aj zrazeného zvieraťa, lebo vo väčšine prípadov je zver iba omráčená a neskôr môže odísť. Niektoré poisťovne nemusia uznať škodu, ak sa pri spísaní udalosti zver na mieste nenachádza. Po príchode polície na miesto, policajt spíše o udalosti záznam a zabezpečí odstránenie uhynutého zvieraťa miestnym poľovným združením. Škoda na vozidle spôsobená divou zverou je hradená z havarijného poistenia prípadne z pripoistenia k PZP. Ak nemáte žiadne z týchto nepovinných pripoistení, škodu si budete musieť uhradiť sami," vysvetľujú policajti.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pozrite si aj policajné foto.

FOTO: Aj takto môže dopadnúť zrážka so zverou
6
Galéria
Zdroj: KR PZ v Trenčíne
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM