Filip Chudý Šport Iné športy Kultúra

Zlaté africké dobrodružstvo: Považskobystričanky medzi najlepšími na svete! FOTO

Najlepšie svetové mažoretky sa stretli v Juhoafrickej republike a nechýbali medzi nimi ani reprezentantky z nášho mesta. A tie patrili medzi špičku!

Ilustračný obrázok k článku Zlaté africké dobrodružstvo: Považskobystričanky medzi najlepšími na svete! FOTO
6
Galéria
Zdroj: Mažoretky BONA

Minulý týždeň sa v juhoafrickom Kapskom Meste uskutočnili tretie majstrovstvá sveta v mažoretkom športe, na ktorých súťažilo približne 4300 mažoretiek. Slovensko reprezentovali tri kluby. Žilinská Diana, prešovský Flowers a aj považskobystrický súbor Bona. Ten sa zaradil medzi najúspešnejšie na šampionáte, veď získal šesť titulov majstra sveta, k tomu tri striebra a jeden bronz. O jedno striebro tak zlepšil svoju bilanciu z MS 2016 v Poreči. Celková slovenská bilancia z MS 2018 bola 8–3–1, zvyšné dve zlaté pre našu krajinu pridala sólistka z prešovského klubu Flowers.

Aj preto si prezidentka Asociácie mažoretkového športu Slovensko a zároveň vedúca súboru Bona Elena Martinková dovolí tvrdiť, že Slovensko patrilo medzi najúspešnejšie krajiny tohtoročných MS. „Ale treba priznať, že africké tímy, ktoré teraz prišli vo väčšom počte, sú naozaj na vysokej úrovni a mnoho európskych výrazne prevyšujú. Preto sme mali čo robiť, aby sme pozbierali toľko úspechov. Lebo aj keď sme mali niekde zlato, hneď nám v tých disciplínach boli Afričanky tesne za chrbtom. Navyše sa zdokonaľujú, preto do najbližších MS musíme pridať aj my,“ zhodnotila a ďalej sa pozrela na vystúpenie Bony.

„Som nadmieru spokojná nielen so súťažou, ale aj celou realizáciou tohto projektu, ktorý sa podaril s pomocou rodičov, priateľov, CVČ, mesta. Boli sme 50-členná skupina, čiže jeden z najpočetnejších zahraničných tímov. Naše dievčatá boli pritom nielen úspešné, ale aj obľúbené, keď získali veľa kontaktov a priateľstiev, na čo som pyšná. Celý náš pobyt tam bol fantastický a priniesol nám slzy dojatia,“ povedala.

Aj preto podľa jej slov zanechali na Myse dobrej nádeje na špeciálnej platni odkaz za ich klub aj celé naše mesto. Boli si tiež pozrieť spájanie Atlantického a Indického oceánu, tučniakov, Stolovú horu atď., čím získali veľa pozitívnych zážitkov. „Bol to zatiaľ zrejme vrchol Bony počas jej existencie. Ak by sme navyše cestovali aj so všetkými kadetkami, verím tomu, že nejakú tú medailu by sme ešte pridali. Ale proste bolo ťažké realizovať celý projekt aj s tými najmenšími deťmi. My sme mali čo robiť už s juniorkami a seniorkami, aby sme to celé zorganizovali. No aj tak ide o jednu z našich najúspešnejších sezón,“ prezradila.

Martinková poďakovala všetkým za podporu a pozrela sa už aj ďalej. „Máme radosť z toho, že je okolo nás toľko ľudí, ktorým záležalo na tom, aby sme mohli takto reprezentovať a žiť náš sen dva roky. No teraz nás už čaká ďalšia výzva, ktorou bude nová sezóna s republikovým a európskym šampionátom. To budú aj nominačné preteky na najbližšie majstrovstvá sveta, ktoré budú o dva roky v kazašskej Astane,“ dodala.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Považskobystrický súbor Bona na MS medzi najlepšími: Zábery našich úspešných báb
6
Galéria
Zdroj: Mažoretky BONA

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM