Kultúra

Zažime Považský hrad inak: Dve rôzne akcie v jeden deň

Jednou z najväčších atrakcií Považskej Bystrice je hrad. Na ňom sa pripravuje nevšedná akcia, počas ktorej sa dá pomôcť, ale aj veľa dozvedieť.

Ilustračný obrázok k článku Zažime Považský hrad inak: Dve rôzne akcie v jeden deň
Zdroj: TASR

Považský hrad, ktorý je po korona pauze znovu otvorený pre verejnosť dva mesiace, zažije počas jedného dňa hneď dve zaujímavé podujatia.

Združenie hradu Bystrica, ktoré sa oň stará, na svojej facebookovej stránke pozýva na sobotu 11. júla na akcie s názvom Brigáda na hrade a Sprievodca hradom.

O akciách

Brigáda na hrade prebehne od 9.00 h do 14.00 h. Počas nej čakajú záujemcov podľa slov organizátorov archeologické práce, zaujímavosti týkajúce sa hradu a Podhradia, dobrá nálada, občerstvenie, pričom pracovné nástroje a rukavice na prácu sú zabezpečené.

Paralelne prebehne aj druhá akcia, ktorá má názov Sprievodca hradom. Od 11.00 h do 17.00 h sú pripravené prehliadky hradu so sprievodcom , odborný výklad a tiež občerstvenie.

Dodržujte pokyny

Združenie hradu Bystrica zároveň už na jar informovalo, že treba dodržiavať hygienické zásady a v tomto roku budú konzervačné práce prebiehať najmä na západnej časti hradu, preto prosia návštevníkov, aby sa na tejto strane nezdržiavali a nepohybovali sa pod lešením.

„V prípade nedodržiavania bezpečnostných pokynov ohrozujete nielen seba, našich zamestnancov a dobrovoľníkov, ale aj celý projekt obnovy Považského hradu. Myslite na to. Ďakujeme za vašu podporu, spolu to zvládneme,“ oznámili.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

FOTO z Považského hradu: Opäť ho otvorili
3
Galéria
Zdroj: Združenie hradu Bystrica

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM