Filip Chudý Kultúra

Záverečný januárový víkend prichádza: Akcie, ktoré ponúka nielen v Považskej

Ešte predtým, ako sa tohtoročný január definitívne skončí, sa budeme môcť v našom meste zabaviť na viacerých akciách. Kde a kedy?

Ilustračný obrázok k článku Záverečný januárový víkend prichádza: Akcie, ktoré ponúka nielen v Považskej
Zdroj: TASR

Lyžovanie v Považskej Bystrici

26. – 28. januára, vlek Mašková

Kto má rád aktívnu formu oddychu, toho určite poteší, že lyžiarsky vlek priamo v našom meste bude premávať zadarmo, a to cca nasledovne: v piatok od 14:00 do 16:30, počas soboty a nedele zas od 10:00 do 16:00. Všetko, samozrejme, v prípade ideálneho počasia a dobrých snehových podmienok.

Labyrint: Smrteľná liečba

26. januára o 18:30, kino Mier

V epickom finále série Labyrint vedie Thomas svoju skupinu unikajúcich Placerov na ich poslednú a najnebezpečnejšiu misiu. Aby zachránili svojich priateľov, musia sa dostať do legendárneho Posledného mesta, labyrintu riadeného organizáciou Z.L.S.N., toto miesto sa môže stať najhroznejším bludiskom zo všetkých. Ten, kto prežije, bude mať odpovede na otázky, ktoré si Placeri položili od chvíle, keď po prvýkrát dorazili do labyrintu. Americké akčné sci-fi.

Futbal: Zápasy v Považskej Bystrici

27. a 28. januára, umelá tráva vo futbalovom areáli

Naša umelá tráva je vo veľkom využívaná aj inými klubmi na prípravné zápasy. V sobotu o 15:30 zápas Borčice – Zvolen, o 17:30 Predmier – Bytča, v nedeľu o 15:00 Sverepec – Dulov, o 17:00 Praznov – Udiča. V oba dni od 10:00 aj zápasy dorastencov, žiakov či žien MŠK.

Stolný tenis: Zápasy Považskej Bystrice

27. januára o 10:00 a 15:00, telocvičňa ZŠ Stred

Hráči TTC Považská Bystrica privítajú v rámci 2. ligy mužov najprv o 10:00 Bystričany a neskôr o 15:00 Bošany. Ako sa im bude dariť?

Coco

27. januára o 16:00, kino Mier

Aj napriek zvláštnemu zákazu hudby vo svojej rodine sa malý Miguel túži stať uznávaným hudobníkom, akým bol jeho idol, tragicky zahynuvší gitarista Ernesto de la Cruz. V snahe dokázať svoj talent sa Miguel za nevysvetliteľných okolností ocitá na mieste, ktoré ešte žiadny živý človek nenavštívil – v krásnom a pestrofarebnom svete zosnulých. Dobrodružná animovaná komédia.

Basketbal: Považská Bystrica – Žilina

27. januára o 18:00, telocvičňa ZŠ DSA Rozkvet

Naši basketbalisti nastúpia na dôležitú odvetu v Slovenskom pohári. V prvom finálovom zápase jeho kvalifikačnej fázy o postup na záverečný turnaj Final Eight prehrali na pôde Academic ŽU Žilina 99:83. Zmažú toto manko?

Víkendové plesy

27. januára

Zabaviť sa môžete aj na plesoch, cez víkend budú napr. aj tieto: Futbalový ples 2018 – 27. januára o 18:00, SOŠ strojnícka Považská Bystrica, Obecný ples – 27. januára, Dom kultúry Udiča, 7. Milochovský ples – 27. januára o 19:00 v Dome kultúry Milochov, XVIII. Rybársky ples – 27. januára o 19:10 v Dome kultúry Považská Bystrica.

Všetky prachy sveta

27. januára o 18:30, kino Mier

Keď ani všetky peniaze nestačia… V roku 1973, presne v deň svojich 16-tych narodenín, v Ríme zmizol John Paul Getty III., vnuk jedného z najbohatších mužov sveta, ropného magnáta J. Paula Gettyho. O dva dni neskôr jeho matku kontaktovali únoscovia a žiadali výkupné 17 miliónov dolárov. Ona sama toľko peňazí nemala, preto jej nezostáva nič iné, len poprosiť o pomoc chlapcovho starého otca. Miliardár je však nemilosrdný a jej žiadosť odmietne. Americká dráma.

Futbal: Považská Bystrica – Prečín

28. januára o 13:00, umelá tráva vo futbalovom areáli

Zimná príprava futbalistov pokračuje. V druhom prípravnom zápase odohrajú hráči MŠK zaujímavé derby proti Prečínu.

RND: Besame mucho

28. januára o 15:00 a 18:00, kino Mier

Besame mucho alebo Čo sa skrýva v kufri (a v nás) – predstavenie Radošinského naivného divadla. Inscenáciu Besame mucho, Štepkovu absurdnú komédiu s piesňami Juraja Haška, pripravuje skúsený realizačný tím, čo jednoznačne sľubuje divákom RND nevšedný divadelný zážitok.

Enkaustika

Kino Mier

Výstava obrazov Považskobystričanky Mgr. Ľudmily Grancovej spojená s predajom. Autorka sa na výstave prezentuje najstaršou maliarskou technikou – maľovaním roztaveným voskom. Výstava potrvá do 18. februára a pozrieť si ju môžete v pondelok až piatok od 8:00 do 16:00 a cez víkendy v čase podujatí kina Mier.

FotoROZKVET 2017

Kino Mier

Už 17. ročník letnej fotografickej súťaže FotoROZKVET priniesol množstvo skvelých záberov, ktoré si môžete pripomenúť na výstave fotografií v kine Mier. Prebiehať bude do 28. februára. Pozrieť si ju môžete v pondelok až piatok od 8:00 do 16:00 a cez víkendy v čase podujatí kina Mier.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM