Filip Chudý Kultúra

Zakončite prvú štvrtinu prázdnin zábavou: 10 akcií na víkend v Považskej a okolí

Z časového hľadiska sa počas víkendu uzavrie prvá štvrtina letných prázdnin, preto by ste mali využiť každú možnosť si ich užiť. Čo ponúka víkend?

Ilustračný obrázok k článku Zakončite prvú štvrtinu prázdnin zábavou: 10 akcií na víkend v Považskej a okolí
Zdroj: TASR

Zraz škriatkov a víl

14. júla o 17:00, fontána pri kine Mier

Stretnutie na ktorom sa každý môže stať súčasťou rozprávky. Herci divadla Tamariki si pre deti pripravili predstavenie o víle a škriatkovi, nebude chýbať tiež sprievodný animačný program. Ak bude nepriaznivé počasie, podujatie presúvajú do kina Mier. Vstup je voľný.

Koncert Lukáša Fodreka

14. júla o 19:00, pri dome kultúry

Ani Lukáš Fodrek tento rok nebude chýbať na rukách v CoolTjneRi so svojím koncertom a výberom tých najväčších svetových hitov. A určite neopomenie ani Kelly Family…

Timothy

14. júla o 19:00, pri bývalej Hypernove

Zeleno-biely stan pri budove bývalej Hypernovi privíta živé chvály. Vstup na podujatie je voľný.

PX Urban fest

15. júla o 13:00, pred kinom Mier

Ide o novinku pre považskobystrické leto. Prvý ročník festivalu zameraného na urban kultúru, hip hop, rap, graffiti, beatbox a tanec sa bude konať v centre mesta. Od 13:00 aj s koncertmi: Vec, Tono S., DJ Wich, DJ 3CK.

Summer Biograf

15. júla o 22:00, areál ZŠ v Považskom Podhradí

Už piaty ročník letného kina pod hviezdami. Môžete si vychutnať atmosféru letného kina v retro štýle. V sobotu večer sa bude premietať film Keby som mal pušku. Je to príbeh z Papradna, Jasenice, Veľkých Rovní či Manínskej úžiny, o vojnových časoch z pohľadu detských hrdinov.

25. Marikovské folklórne slávnosti

16. júla o 16:00, Horná Mariková

Marikovské folklórne slávnosti patria k úspešným a vyhľadávaným podujatiam nielen pre obyvateľov Marikovskej doliny, ale aj pre širokú odbornú a laickú verejnosť regiónu Považia, ale i iných lokalít Slovenska i Moravy. Tento rok sú pripravené aj sprievodné podujatia. Hlavná časť sa odohrá v miestnom amfiteátri.

Ja, zloduch 3

16. júla o 16:00, kino Mier

Je dobré byť zlý. Bývalý zloduch Gru má problém. Medzi prstami si nechal utiecť aktuálne najhľadanejšieho zlosyna na svete, a tak ho vyhodili z práce v Antizloduchovskej lige. Jeho Mimóni sú navyše čím ďalej nespokojnejší, lebo ich pán už nie je zlý. Americká animovaná komédia.

Futbal: Domaniža – Považská Bystrica

16. júla o 17:00, futbalové ihrisko v Domaniži

Letná príprava našich klubov odštartovala, pričom hneď v úvode ponúkne príťažlivé okresné derby. Ako sa ukážu obe mužstvá v prípravnom zápase?

Ako sa stať zlatokopom

16. júla o 19:00, kino Mier

Dámy pozor! Plážový inžinier prichádza! Čoby neodolateľný seladón mestských bazénov mal Maximo jediný cieľ – zbaliť bohatú staršiu dámu, nechať sa vydržiavať a viesť sladký život. Klaplo to dokonale. Každá zlatá žila ale niekedy vyschne. Americká komédia.

Home with you

Kino Mier

Všade doma, dobre najlepšie – predajná výstava fotografií na pomoc s prvým bývaním pre mladé páry, lebo domov je tam, kde som s tebou. Výstava potrvá do 31. augusta a pozrieť si ju môžete počas víkendu v čase podujatí v kine Mier.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Vysnívaná práca v Považskobys­trickom okrese na dosah: Vyše stovka ponúk jedným klikom

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM