Filip Chudý Kultúra

Zabavte sa v týždni na prelome mesiacov: Akcie v Považskej Bystrici a okolí

Prelom októbra a novembra prináša okrem iného do Považskej Bystrice a okolia aj viacero pútavých akcií. Kde sa možno ísť zabaviť?

Ilustračný obrázok k článku Zabavte sa v týždni na prelome mesiacov: Akcie v Považskej Bystrici a okolí
Zdroj: TASR

Byt

29. októbra o 18:30, kino Mier

Bud Bexter pracuje vo veľkej poisťovni. Keď ho jeden z kolegov požiada, aby mu požičal svoj byt, nevie odmietnuť, a to je veľká chyba. Nasledujú totiž ďalší z kolegov a už je mu hlúpe ich odmietnuť. Ani sa nenazdá a situácia sa vymkne spod kontroly – kolegovia majú rozvrh a chodia do jeho bytu na pravidelné schôdzky s milenkami. Samozrejme, nie je to zadarmo. Americká romantická komédia.

Otvorenie náučného chodníka

30. októbra o 12:00, na Udičáku – Jaseničáku

Pri príležitosti 100. výročia Československa sa otvorí náučný chodník Udiča – Jasenica – Uhry . Guláš a občerstvenie sú zabezpečené.

Halloween

2. novembra o 18:30, kino Mier

Jeho meno je Michael Myers, nosí bielu masku a v ruke nôž. Pred štyridsiatimi rokmi dokázala Laurie Strode ako jedna z mála prežiť zabíjanie vraha s maskou Myersa. Útok, ktorý sa odohral cez halloweenskú noc, v nej však zanechal hlboké jazvy na duši. Od noci, počas ktorej vyšinutý mladík dobodal jej priateľov, len aby mohol pripraviť o život aj ju, sa dôsledne pripravuje na jeho návrat. Americký horor.

Hokej: Zápasy Považskej Bystrice

2. a 4. novembra, zimný štadión

Hokejisti Považskej Bystrice odohrajú tento týždeň dve dôležité stretnutia na domácom ľade. V piatok privítame o 18:00 Michalovce a v nedeľu o 17:00 Trnavu. Zvládneme tento náročný program?

Futbal: Považská Bystrica – Trenčianske Teplice

3. november o 10:00, futbalový štadión

Považskobystričania odohrajú v sobotu považské derby, keď privítajú Trenčianske Teplice. Potvrdia úlohu mierneho favorita?

Hádzaná: Považská Bystrica – Malacky

3. november o 18:00, športová hala

Po reprezentačnej prestávke sa opäť rozbehne hádzanársky kolotoč. Naši chlapci privítajú Malacky. Zotrváme na úspešnej vlne?

Jozef Sádecký – Krajinou

Považská knižnica

Považská knižnica v Považskej Bystrici pripravila výstavu fotografií Jozefa Sádeckého s názvom Krajinou. Potrvá v jej priestoroch len do 31. októbra.

V krajine drotárie

Považské osvetové stredisko

Výstava je venovaná rodu Jurovatých. Spoločne s ďalšími umelcami predstavia a priblížia svoje tvorivé zručnosti a prácu, ktorých výsledkom sú originálne výrobky a výtvarné diela. Ich úsilie a tvorivá práca dokazujú, že drotárstvo je v našej tradícii zakorenené dostatočne, len jeho pôvodný zvyčajne úžitkový význam sa presúva k tvorivej práci s materiálom. Výstava potrvá do 16. novembra, otvorená je pondelok – piatok od 9:00 – 16:00.

Ľuboš Ďurica: Nepál

Kino Mier

Autorská výstava fotografií považskobystrického autora venovaných Nepálu. Výstava potrvá do 17. novembra a pozrieť si ju môžete nasledovne: pondelok až piatok 8:00 – 16:00, streda 8:00 – 18:00, v sobotu a nedeľu počas podujatí v kine Mier.

MABE – Do neba a späť II.

MG ART Galéria

MABE je vlastným menom Peter Horniak. Od roku 2013 realizoval viaceré samostatné výstavy – Bratislava, Praha, Kežmarok, Tvrdošín. Jeho diela sú v súkromných zbierkach na Slovensku, v Čechách, v Rakúsku, v Nemecku, v Nórsku, vo Švajčiarsku, v Rusku, Poľsku, Chorvátsku, na Novom Zélande, v Austrálii. Teraz vystavuje v Považskej Bystrici do 23. novembra.

Videl som všetky kostoly Slovenska

Vlastivedné múzeum

V rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva sa u nás koná výstava Zdenka Dzurjanina „Videl som všetky kostoly Slovenska“. Výstava formou fotografií, bannerov a veľkoplošnej mapy prezentuje kultúrne bohatstvo sakrálnej architektúry v Slovenskej republike. Výstava potrvá do 15. decembra a pozrieť si ju môžete v pracovné dni od 7:00 do 15:00.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM