Filip Chudý Rôzne Šport Iné športy Video

Z tohto VIDEA sa vám zakrúti hlava: Skvelá reklama pre skvost pri Považskej

Kamaráti sa stretli v Kostoleckej tiesňave. Nielenže predviedli skvelé výkony, ale na svete je aj video, ktoré robí nášho skvostu úžasnú reklamu.

Ilustračný obrázok k článku Z tohto VIDEA sa vám zakrúti hlava: Skvelá reklama pre skvost pri Považskej
6
Galéria
Zdroj: Archív Adama Kaniaka

Kostolecká tiesňava patrí medzi najkrajšie miesta Považskobystrického okresu. Jej dominantou je previs, ktorý dostal tiež pomenovanie Strecha Slovenska. A výbornú reklamu tomuto prírodnému skvostu najnovšie urobila partia povrazolezcov, ktorá tu natiahla najdlhšiu highline na Slovensku, keďže lano malo dĺžku až 250 metrov a bolo vo výške 140 metrov nad zemou.

Ako nám povedal jeden z lezcov Adam Kaniak, celkovo boli natiahnuté tri laná, okrem toho najdlhšieho ešte aj s dĺžkami 120 a 65 metrov. Liezla po nich partia kamarátov, ktorá sa tomuto športu venuje, pričom sem prišli Poliaci a Česi. Jediným slovenským zástupcom bol práve Adam Kaniak, mladý 21-ročný Považskobystričan. „Veľa ľudí to totiž na Slovensku nepraktizuje, okrem mňa teda už len jeden chalan, ale ten nemohol prísť,“ ozrejmil.

„Zahraničným lezcom sa u nás veľmi páčilo, zaujala ich aj tunajšia príroda. Športovým bonusom bola najdlhšia highline trasa na Slovensku,“ povedal Kaniak.

Podľa jeho slov ju však prešli len traja Poliaci. „V našom športe to totiž rátame tak, že prešiel to len ten, kto pri tom nespadol. Ja som ju síce absolvoval celú, ale s piatimi pádmi. Preto sa nedá asi hovoriť o slovenskom rekorde, lebo to by musel Slovák prejsť bez pádu, ale ide zatiaľ o najdlhšiu highlinu na Slovensku,“ dodal náš lezec.

Pozrite si úchvatné zábery na videu a vo fotogalérii.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: YouTube.com
Highline v Kostoleckej tiesňave: Zábery, z ktorých padne sánka
6
Galéria
Zdroj: Archív Adama Kaniaka
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM