Filip Chudý Kultúra

Využime prvé voľné dni v školskom roku: Lákadlá z Považskej Bystrice a okolia

Žiaci, zvyknutí na oddych počas prázdnin, a tiež aj dospelí sa už tešia na prvý víkend v novom školskom roku. Čo v našom okolí ponúka?

Ilustračný obrázok k článku Využime prvé voľné dni v školskom roku: Lákadlá z Považskej Bystrice a okolia
Zdroj: TASR

Výstava húb

6. – 7. septembra o 9:00, Centrum voľného času

Výstava húb prebehne počas dvoch dní od 9:00 do 17:00.

Otvorenie lezeckej steny

6. septembra o 15:00, Lezecká stena – Horolezecký klub Manín

Príďte si vyskúšať lezenie na umelej stene. Počas celého dňa sa vám budú venovať inštruktori. Deti môžu využiť zápis do lezeckých krúžkov, prejsť sa po slackline alebo si nechať pomaľovať tvár šikovnými umelcami z Ateliéru Mlyn. Počas celého otváracieho dňa nie je možné na lezeckej stene samostatne liezť. Tento deň je vyhradený pre deti a dospelých, ktorí si chcú lezenie vyskúšať.

To Kapitola 2

6. septembra o 18:30, kino Mier

V pokračovaní najúspešnejšieho hororu všetkých čias sa do mesta Derry vracia zlo a členovia Klubu núl budú musieť opäť spojiť svoje sily na mieste, kde to všetko začalo. Od hrôzostrašných udalostí ubehlo 27 rokov. Členovia Klubu núl sa rozišli a žijú si vlastné životy.

Letné kino: Fakjú pán profesor

6. septembra o 20:00, Milochov

Letné kino Cibuliar v Milochove ponúkne komédiu Fakjú pán profesor. Premietať sa bude na multifunkčnom ihrisku pri dome kultúry, resp v ňom, ak bude zlé počasie.

Ďurďovský výstrek

7. septembra o 8:30, Ďurďové

Ukončenie Slovensko – moravskej hasičskej ligy ponúkne nielen kvalitný hasičský šport, ale aj veľkú zábavu až do nedeľného rána s koncertmi a diskotékou.

Futbal: Považská Bystrica – Galanta

7. septembra o 16:00, futbalový štadión

Futbalisti Považskej Bystrice chcú postúpiť do druhej ligy. Lenže úvod súťaže im nevyšiel. Ďalšiu stratu bodov si teda nemôžu dovoliť, zvlášť nie proti Galante, ktorá je na konci tabuľky.

Hádzaná: Považská Bystrica – Šaľa

7. septembra o 18:00, športová hala

Prvý zápas hádzanárov Považskej Bystrice v novej sezóne. V našej extraligovej ouvertúre privítame Šaľu.

Anna

7. septembera o 18:30, kino Mier

Očarujúca Anna je hlavnou hrdinkou strhujúceho akčného thrilleru, plného prekvapivých dejových zvratov a vášnivých vzťahov. Kedysi predávala v Rusku na trhu matriošky a teraz pracuje ako top modelka v Paríži – teda aspoň tak to vyzerá na prvý pohľad. V skutočnosti je chladnokrvnou a mimoriadne nebezpečnou tajnou agentkou, ktorá má vďaka tvrdému výcviku schopnosť vyviaznuť živá z akejkoľvek prestrelky či súboja.

Futbal: Považská Bystrica – Topoľčany

8. septembra o 12:30, futbalový štadión

Futbalistky Považskej Bystrice vstúpili do novej sezóny druhej ligy prehrou a následne výhrou. Teraz chcú svoju bilanciu prevážiť na pozitívnejšiu stranu.

Playmobil vo filme

8. septembra o 16:00, kino Mier

Film rozpráva príbeh vynaliezavého dievčaťa Marly, ktoré sa vydáva na dobrodružnú cestu po tom, ako jej mladší brat Charlie zmizne v obrovskom magickom animovanom svete stavebnice Playmobil. Animovaná rodinná komédia.

Cez prsty

8. septembra o 18:30, kino Mier

Príbeh filmu sa odohráva na beach volejbalových ihriskách, ale nielen na nich. Linda a Pavla sú „parťáčky“, ktoré obetujú plážovému volejbalu všetko. Teda, skoro všetko. Mladšej Pavle tak trochu začínajú tikať biologické hodiny a s priateľom Hynkom chce čo najskôr otehotnieť. To staršia Linda, ktorá je slobodná a bezdetná, nechápe. Obzvlášť, keď sa im podarilo kvalifikovať na majstrovstvá Európy… Všetko ale aj tak nakoniec zamotá svojský správca ihriska so zaujímavou minulosťou Jíra. Česká komédia.

Martin Golej: Potulky

Kino Mier

Výstava fotografií člena fotoklubu Fénix pri Považskom osvetovom stredisku v Považskej Bystrici. Výstava potrvá do 18. septembra a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a počas prevádzky PX Centra.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Malá inšpirácia, ak voľný čas radi trávite v kuchyni.

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM