Filip Chudý Rôzne

Vymeňte svoje staré príbehy za nové: V Považskej bude na to ideálna príležitosť!

Pre Považskobystričanov je pripravená akcia, na ktorej môžete zadarmo získať niečo, čo ešte nepoznáte, resp. sa zbaviť toho, čo ste už prelúskali.

Ilustračný obrázok k článku Vymeňte svoje staré príbehy za nové: V Považskej bude na to ideálna príležitosť!
Foto: Dominika Handzušová / Zdroj: Dnes24.sk

Vymeň svoje staré príbehy za nové, tak pozývajú organizátori z Enjoy School na Burzu kníh v Považskej Bystrici, ktorá sa uskutoční v sobotu od 16:00 do 19:00 v Retro (Music&Coffe) v budove Domu kultúry. Na túto akciu môžete doniesť knihy, s ktorými sa dokážete rozlúčiť a vybrať si z tých, ktoré priniesli iní knihomoli. Knihy, ktoré si nikto nevyberie, budú darované Považskej knižnici.

„Ide o to, že momentálne prebieha v domácnostiach jarné upratovanie. A myslím si, že veľa ľudí počas neho príde na to, že majú doma knihy, ktoré už prečítali a nechcú ich len tak vyhodiť. Preto im chceme poskytnúť takúto možnosť, aby tie knihy recyklovali, keďže obvykle je to problém. A zároveň ide o to, aby sa komunita ľudí, ktorá tie knihy má rada, navzájom stretla,“ povedala Anna Jančová z Enjoy School, organizátora akcie.

Ako ďalej uviedla, robia to prvýkrát, preto ide vlastne o akúsi skúšku, ako sa to ujme. „Ak to bude mať pozitívnu odozvu, budeme v tom v nejakej periodicite pokračovať,“ vyjadrila sa Jančová s tým, že sama si nespomína, že by v nedávnej minulosti bola podobná akcia v našom meste.

Keďže zastupuje jazykovú školu, určite budú podľa nej na tejto burze k dispozícii cudzojazyčné knihy, ale aj klasická beletria, motivačná literatúra a pod. Knihy sú k dispozícii zadarmo. „Je to voľné. Môžu prísť ľudia len doniesť knihy a nič si nezobrať, nie je to proste nejako obmedzené. Prísť môžu ľudia aj absolútne bez kníh a niečo si vybrať. Nedávame žiadne pravidlá, ale to, čo zostane, darujeme Považskej knižnici, ktorá si potom z toho vyberie niečo do svojho depozitu a zbierok,“ vyjadrila sa Jančová.

Podľa vlastných slov sama prispeje možno 15 knihami, ale ťažko sa jej odhaduje, koľko presne kníh bude k dispozícii, no mohlo by to byť od stovky vyššie. „Ľudia môžu doniesť čokoľvek, čo si myslia, že im doma zvyšuje a mohlo by to niekomu inému pomôcť,“ doplnila organizátorka ak­cie.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Prvý jarný víkend klope na dvere: Aké považskobystrické akcie so sebou prináša?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM