Filip Chudý Kultúra

Vychutnajte si záver septembra v Považskej a okolí: Zábava na každý deň

V tomto týždni nás čakajú posledné septembrové a zároveň prvý októbrový. Na akých akciách ich môžu Považskobystričania stráviť?

Ilustračný obrázok k článku Vychutnajte si záver septembra v Považskej a okolí: Zábava na každý deň
Zdroj: TASR

Druhá strana nádeje

25. septembra o 19:00, kino Mier

Starnúci podomový obchodník s košeľami Wikström robí veľké rozhodnutie: opustiť svoju ženu alkoholičku i upadajúcu živnosť. Po epizódnej kariére pokrového hráča zakúpi nevýnosnú reštauráciu na zabudnutom helsinskom dvore. Horko-sladká komédia s príchuťou optimizmu.

František Nedvěd a Vojta Nedvěd s kapelou

26. septembra o 19:00, dom kultúry

V Považskej Bystrici budú mať koncert známi českí muzikanti Nedvědovci. Aké predstavenie u nás predvedú?

Futbal: Brvnište – Považská Bystrica

27. septembra o 16:00, futbalové ihrisko v Brvništi

Veľké okresné derby sa bude hrať v Brvništi na druhý pokus, keďže prvý pokus zmarilo daždivé počasie a nespôsobilý terén. Považská Bystrica bude potrebovať dôležité body v boji o postup, ale domáci budú motivovaní ju o prvé body v sezóne pripraviť. Ako to dopadne?

Jozef Sádecký: Momenty krajiny

27. septembra o 17:00, kino Mier

Autorská výstava krajinárskej a horskej fotografie považskobystrického fotografa Jozefa Sádeckého. Vernisáž bude v stredu o 17:00. Výstava potrvá do 31. októbra a pozrieť si ju môžete počas pracovných dní od 8:00 do 16:00 a počas víkendu v čase podujatí v kine Mier.

Horomil fest 2017

28. – 30. septembra, kino Mier

Už 9. ročník tohto popredného slovenského festivalu hôr a cestovania privíta Považská Bystrica. V kine Mier je pripravený bohatý program, ktorý vo štvrtok začne o 18:00 a vo zvyšné dni o 16:00, pričom zakaždým končí vo večerných hodinách.

Hokej: Považská Bystrica – Prešov

29. septembra o 18:00, zimný štadión

Naši hokejisti zatiaľ stále čakajú na prvé body v sezóne. V domácom prostredí zatiaľ utrpeli dve tesné prehry, pričom proti Prešovu to budú chcieť zmeniť. Vrátia východniarom vyradenie v minulom play-off?

Hádzaná: Považská Bystrica – Malacky

30. septembra o 18:00, športová hala

V druhom domácom zápase v novej hádzanárskej sezóne budú Považskobystričania favoritom, ale Malacky nemôžu podceniť, keďže tie naznačili zlepšenie oproti minulosti. Zvládnu domáci dvojbodovú úlohu?

Obecné hody v Záskalí

1. októbra o 13:00, ihrisko v Záskalí

V Záskalí prebehnú obecné hody. Voľná zábava s ľudovou hudbou vypukne o 13:00. Vystúpia skupiny Rajtar, Manínec, Teplanský Poniklec. Bude aj maľovanie na tvár, či pre deti aj nafukovací hrad, ak bude pekné počasie. Bude aj tombola a občerstvenie. Hrať sa bude aj nohejbalový turnaj.

Jesenná cyklojazda: Vidieť znova neviditeľné

1. októbra o 15:00, štart pri ABŠO

Kadiaľ viedla hlavná tepna starej Bystrice, ktorá rodinná vila sa v našom meste preslávila výrobou bryndze a kde sa nachádzal monumentálny pamätník Štefánika? Odpovede na tieto otázky prinesie poznávacia cyklojazda Považskou Bystricou, počas ktorej sa navštívi aj industriálny areál Považských strojární, ako aj centrum kultúrneho diania v Strojárenskej štvrti. Podujatie organizuje CoolTajneR.

LEGO® Ninjago film

1. októbra o 16:00, kino Mier

Je tu ďalšie veľkolepé dobrodružstvo s obľúbenými LEGO postavičkami! Tentoraz sa ocitáme v meste Ninjago City, ktoré ohrozujú temné sily. Zachrániť ho môže iba mladý Loyd, alias Zelený nindža, spolu so svojimi kamarátmi, tajnými nindža bojovníkmi. Animovaný film.

Kingsman: Zlatý kruh

1. októbra o 18:30, kino Mier

S tajnými agentmi ešte tajnejšej organizácie Kingsman sme sa rozlúčili v dosť rozpačitej situácii. Síce na poslednú chvíľu zachránili svet s väčšinou jeho obyvateľov, ale sami na tom neboli práve najlepšie. Americká akčná komédia.

Tajomstvá nočnej oblohy

Považské osvetové stredisko

Putovná výstava fotografií s astronomickou tematikou. Výstava ponúka možnosť pozrieť sa do vesmíru prostredníctvom záberov desiatich fotografov. Vstup je voľný. Otvorená je v pracovné dni od 8:00 do 15:30 v Považskom osvetovom stredisku, kde bude do 3. októbra.

Ľubomír Drápal – Krajinou II.

MG ART galéria

Výstava známeho Považskobystričana potrvá v priestoroch galérie na Ulici M. R. Štefánika do stredy 13. októbra a je spojená s predajom fotografií. Otvorené je od utorka do piatka v čase 11:00 – 16:00.

Jedy v prírode

Vlastivedné múzeum

Vo Vlastivednom múzeum v priestoroch SPŠ prebieha do 30. novembra výstava, ktorá približuje nebezpečný svet prírodných jedov z ríše rastlín a živočíchov. Taktiež sa venuje pozornosť najrozličnejším živočíšnym jedom, vyskytujúcim sa nielen v našej prírode, ale i v zahraničí. Súčasťou výstavnej prezentácie sú aj zaujímavé prírodné exponáty a sprievodný program pre deti. Pozrieť si ju budete môcť každý pracovný deň od 7:00 do 15:00.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Prelom leta a jesene s množstvom správ: TOP 5 z Považskej a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM